Nové Farmářské trhy Petřiny již ve čtvrtek 10.9.

Volný čas

V době největší úrody přichází pořadatelé farmářských trhů na Kulaťáku s novinkou – Farmářskými trhy na Petřinách (od 10-18h)

 

Pořadatelé vyhověli zájmu lidí o trhy i na jiném místě než v Dejvicích a v jinou dobu než o víkendu  a ve čtvrtek 10.9. startují Farmářské trhy na Petřinách. Pro zájemce o kvalitní potraviny se známým původem bude tak k dispozici ve více než třiceti stáncích rozsáhlý sortiment. Na své si přijdou i ti, kteří vařit nechtějí a chtějí se na trhu najíst nebo si odnést hotové jídlo domů.

Mirek Dušek ze spolku, který trhy organizuje, k tomu uvádí „Na Petřinách budeme mít kompletní sortiment ovoce a zeleniny, několik pekařství s desítkami pekařských a cukrářských výrobků, maso i masné výrobky, mléčné výrobky, ale například i grilované ryby nebo pravé těstoviny od Itala. Přípravu jsme nepodcenili a věříme, že to návštěvníci ocení.“

Září patří na farmářských trzích tradičně k vrcholům sezony. Vrcholí sklizeň českého ovoce i zeleniny. Dobíhají některé letní druhy ovoce jako jsou broskve, jahody, maliny, ostružiny, borůvky  a zároveň se sklízí jablka, švestky, hrušky a dalších druhy. Přichází sklizeň vína a na ní navazující produkce českých, respektive moravských burčáků. K dispozici je nepřeberné množství zeleniny. V posledních letech se na naše stoly vrátily nebo přibyly zejména různé druhy cuket, velmi oblíbených dýní, na farmářských trzích najdete ale i například nové druhy barevné mrkve  i méně známé druhy zeleniny jako lilek, pastinák a bylin a farmáři vám rádi poradí, co s nimi. Na zimu se můžete zásobit českým česnekem a cibulí, kterých na trhu najdete mnoho druhů.

Kompletní seznam prodejců a podrobnosti  najdete na www.farmarske-trhy.cz na FC: https://www.facebook.com/farmarsketrhy?fref=ts

 

 

Termíny