Hradozámecká noc na Mníšku pod Brdy nabídne nepřístupné prostory

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

V sobotu 29. srpna při akci Hradozámecká noc se na zámku v Mníšku pod Brdy otevřou i nepřístupné prostory v zámeckém přízemí. Po několika letech budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do takzvané barokní lázně.

 

Poslední prázdninovou sobotu 29. 8. 2015 se na zámku Mníšku pod Brdy chystají podvečerní a noční prohlídky. Od 16 hodin Pohádkové prohlídky se strašidýlky pro menší děti, od 20 hodin Detektivní prohlídky se slečnou Marplovou ve stylu Agathy Christie. Ty jsou určeny pro větší děti a dospělé.

Při nich budou mít návštěvníci možnost nahlédnout i do zajímavé koupelny v přízemí zámku, která je jinak pro veřejnost uzavřena. Jedná se přesněji o pozdně barokní lázeň, ve které je vlastní vana zapuštěna a pokrývá celý prostor. Jde vlastně o malý bazének obklopený bohatou iluzivní malbou s exotickými motivy a rostlinami. To mělo vyvolávat dojem pobytu ve volné cizokrajné přírodě.

Kromě prohlídek si během večera užijete zábavu i na nádvoří zámku, kde čeká výtvarné tvoření, ochutnávka vín, country hudba v podání kapely Balzám, výstavy i sklep s pohádkovým světem a v zámecké zahradě slavnostní ohňostroj.

Termíny