Letní Letná 2015 - Večerní program v šapitó Letní Poloha - SWING V CIRKUSE S DJ FREDDEM FLOCKEM A HOSTY

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Turistika

LETNÍ LETNÁ ... 11 let 

Od založení v roce 2004 festival Letní Letná uvedl 1027 představení, které navštívilo celkem 213.300 diváků. Do České republiky přivezl takové špičky světového nového cirkusu jako například soubory Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefevreu & André, Cie Galapiat, Le Poivre Rose, Cirque Inextremiste, Le Boustrophedon atd. Atraktivita festivalu neustále roste – v prvním roce navštívilo 60 představení a koncertů 6.300 diváků, v roce 2014 jich bylo již na více než 120 představeních přes 30.000. Letní Letná se za deset let existence etablovala v pevnou součást nejen pražského, ale i celostátního kulturního kalendáře, stala se akcí, která nemá u nás obdoby – systematicky přiváží to nejlepší ze světového nového cirkusu a zároveň na 16 dní poskytuje vyžití dětem a jejich rodičům. 

Festival se také stal základnou, na které se prezentují široké veřejnosti domácí soubory z nového cirkusu a divadla, díky divácké atraktivitě festivalu se jim dostává velké pozornosti. V průběhu festivalu uvádějí premiéry svých nových projektů jako např. Cirk La Putyka, DaeMen, Cirque Garuda a další...

Od roku 2012 festival Letní Letná koprodukuje evropská představení a již s obrovským úspěchem uvedl v světové premiéře projekt LaCrimae / švédského souboru Cirkus Cirkör, francouzského Cahin-Caha a českého Cirk La Putyka/ a projekt belgického souboru Le Poivre Rose s Ivou Bittovou

V rámci festivalu se také domácí tvůrci dostávají do kontaktu se zahraničím, což přispívá k rozvoji nového cirkusu jako umělecké disciplíny u nás. 

Festivalu se podařilo na straně jedné přitáhnout každý rok obrovské množství diváků (až 30.000), na straně druhé si uchovává letní, příjemnou, až starosvětskou cirkusovou atmosféru, která není narušena masovostí nebo komerční vlezlostí. 

Letní Letná se stala také místem pro setkávání přátel, známých, rodin s dětmi a aktivní trávení volného času. 

Účinkují

SmileZnámý DJ FREDD FLOCKSmile a hosté

http://www.facebook.com/FreddFlock

 

Foto z akcí

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.811240052307363.1073741859.453103818120990&type=3

Termíny