Plzeňská Žumberova vařečka

Volný čas, Hudba, Pro děti

Louka U Jiřího - Plzeňská Žumberova vařečka v novém!

Čtvrtý ročník festivalu české kuchyně Plzeňská Žumberova vařečka překvapí své návštěvníky nejenom malou změnou názvu, ale dalšími novinkami. Stejně jako předchozí ročníky se koná na loukách u kostela sv. Jiří na Doubravce první zářijovou sobotu a jeho hlavní hvězdou bude kuchařský guru Jaroslav Sapík.

 

V nabitém programu, jenž poběží od 10 do 22 hodin, přinese Plzeňská Žumberova vařečka zábavu pro celou rodinu. Letos akce nese podtitul I česká kuchyně může být zdravá, což se odrazí nejenom na kuchařských workshopech vedených známými tuzemskými šéfkuchaři, ale třeba i ve vystoupení žáků Hotelové školy Plzeň U Borského parku 3. Návštěvníci budou jako každoročně moci ochutnat jídla soutěžících restaurací, regionální produkty známé z farmářských trhů nebo pestrou paletu piv z produkce českých a bavorských pivovarů. Pro opravdové pivní fajnšmekry je pak do doprovodného programu zařazena škola čepování piva. V ní si vybraní návštěvníci budou moci připravit chmelovou čepici přesně podle výčepních mistrů. Pestrý gastronomický program doprovodí neméně pestrý program hudební. Těšit se můžete na Hašlerky, Blue Gate, Vintage Wine i plzeňské legendy SEMTEX. O zábavu dětí se postará duo šašků Fransoá a Jurgen.

 

Vstupné na akci je díky podpoře ÚMO 4 Plzeň Doubravka, města Plzně a ostatních partnerů, zdarma. Více informací naleznete na www.zumberovavarecka.cz.

 

Program

10:00 zahájení akce

10:10 Hašlerka

11:00 Fransoá & Jürgen - duo šašků

11:30 Kuchařská show

12:00 Hašlerka

13:00 Oficiální zahájení akce

13:30 Představení soutěžních restaurací

13:45 Coffee show

14:00 Soutěže

14:15 BlueGate - bluegrassová kapela

15:00 Hotelová škola U Borského parku 3

16:00 Barmanská show - nejlepší český barman Martin Vogeltanz

16:15 Vintage Wine - irský trash folk

17:00 Kuchařská show - Jaroslav Sapík

17:20 Vintage Wine - irský trash folk

18:00 Škola točení piva

18:30 barmanská show – nejlepší český barman Martin Vogeltanz

19:00 vyhlášení výsledků

20:00 Semtex

 

 

Termíny