CraftCon Ostrava

Pro děti

Mladí příznivci Minecraftu, YouTube a komentovaného hraní počítačových her mají řadu příležitostí, kde se můžou potkat se svými hvězdami a s ostatními nadšenci online zábavy.Festival CraftCon, který společnost ZR Games pořádá několikrát do roka, je skvělou možností pro děti vstát od svých domácích počítačů a vypravit se na setkání s kamarády.  V letošním roce se CraftCon koná celkem čtyřikrát a zavítá i mimo území České republiky, na Slovensko.

Komunitní akce představují možnost prolomit hranici virtuálního světa a potkat se tváří v tvář s těmi, které člověk zná často jen pod počítačovou přezdívkou - nickem a přes obrazovku počítače. Sledování videí na YouTube, největším serveru s audiovizuálním obsahem, je populárním trávením volného času. Přední čeští youtubeři, tedy ti, kdo obsah vytvářejí a na internet umisťují, a let's playeři  (komentátoři počítačové hry a průvodci jejím hraním) přijedou na CraftCon předat své zkušenosti fanouškům, poradit jim nebo jen zapózovat na společné fotografii. Cenné rady, jak se z konzumenta stát producentem, pomáhají dětem v jejich rozvoji, motivují je, rozvíjejí jejich samostatné myšlení. Názor na počítačové hry a jejich vliv na děti není jednoznačný, ale festival CraftCon dokazuje, že jsou to jednoznačně i vlivy pozitivní, podporují komunikaci, strategické uvažování a jsou dobrým zdrojem cizího jazyka, který se mladý člověk učí přirozeně. Navíc dostává hráče od monitorů do reálného světa osobního setkání s ostatními hráči, umožňuje výměnu znalostí a navazování nových známostí a hledání skvělých kamarádů.

V roce 2015budou pro CraftCon hostitelskými městy  Ostrava a Bratislava. Naplánována je živá show youtuberů, Let's playeři zprostředkují mladým návštěvníkům vlastní pohled na hraní her Minecraft a League of Legends, v oblíbené YouTube akademii mají možnost ukázat se začínající youtubeři a Let's Play Challenge jim umožní vyzvat na souboj kohokoliv z předních hostů. Těmi budou v Ostravě například hráč, hráč nebo hráč. PC herna nabídne herní módy v Counter-Strike, Global Offensive a dalších hrách. Bohatá tombola s cenami z Boostermania.cz, fotostánek s profesionálním fotografem, autogramiáda a závěrečná diskotéka Party Hrad jsou doplňkovým programem obsahově bohatého festivalu.

Seznam prodejních míst vstupenek, informace o místech a datech konání, přehled pozvaných hostů naleznete na http://www.craftcon.cz; vstupte do online světa, který baví desetitisíce dětí.

 

Účinkují

http://www.craftcon.cz/hoste

Termíny