Přednáška amerického astronauta Scotta Parazynského

Kurzy, vzdělání, konference

Veterán amerických kosmických letů Scott Edward zavítá do Prahy na pozvání Česká kosmické kanceláře a za významné podpory Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice.

Dnes 54letý lékař, pilot, dobrodruh a bývalý astronaut Scott E. Parazynski v roce 1992 úspěšně prošel výběrem na astronauta a po roce tréninku v Johnsonově kosmickém středisku byl kvalifikován na pozici letového specialisty. Scott E. Parazynski se zúčastnil pěti misí na palubě amerického raketoplánu a sedmkrát vystoupil do volného kosmického prostoru. Ve vesmíru strávil 57 dní 15 hodin a 34 minut. Do volného kosmického prostou vystoupil celkem sedmkrát a strávil v něm 47 hodin a 5 minut. Mimo jiné je také jediným astronautem na světě, který zdolal Mount Everest. Více se o jeho kariéře kosmonauta dočtete nahttp://www.czechspace.cz/cs/americky-astronaut-v-praze.

V rámci svého pobytu v Praze přednese Scott E. Parazynski dvě přednášky pro veřejnost o svých zkušenostech z kosmických letů, ale i jeho osobního života.

První přednáška proběhne od 17:00 do 18:30 v Akademi Věd (Náarodní 3) a bude tlumočena do češtiny, stejně tak jako dotazy posluchačů do angličtiny. Cena vstupenky je 100 Kč.

Druhá přednáška proběhne od 19:00 do 20:30 a bude pouze v angličtině, což umožní položit astronautu Parazynskému více dotazů. Cena vstupenky je 70 Kč.

Termíny