Letní jógování ve Hvězdě (každé prázdninové úterý)

Volný čas, Sport

Prázdniny vyzývají k pobytu v přírodě a jógování pod širým nebem má své kouzlo:) Srdečně Vás zvu k jógovému setkávání každé prázdninové úterý v 18:15 u jižního vstupu do Obory Hvězda.

Jógová setkání jsou určena jak lidem, kteří s jógou teprve začínají, tak déle praktikujícím jogínům. Lekce povede zkušená lektorka Šárka (www.yogaharmony.cz).  Stačí si s sebou vzít pohodlné oblečení (doporučuji více tenčích vrstev), podložku na cvičení (poslouží i velká osuška) a doporučuji zhruba dvě hodiny před jógou nejíst nic těžkého. Příspěvek lektorce dobrovolný, doporučeno: 100 Kč.

Začínáme 7. července a budeme se scházet k společné (hatha) jógové praxi každé úterý až do konce srpna (pokud nebude opravdu nevlídno (chladno a vytrvalý déšť-v případě nepříznivé předpovědi bude zrušení lekce ohlášeno den předem na facebookové zdi události https://www.facebook.com/events/1685709518326297/).  

Sraz je v 18.15 před jižním vchodem do Obory Hvězda (http://www.mapy.cz/s/jcnz) //brána z ulice Za Oborou; tramvajové zastávky Obora Hvězda či Malý Břevnov; možnost parkování v přilehlých ulicích či v Kauflandu na Vypichu.

Těším se na letní jógová setkávání.

 

Namaste,

Šárka

tel. 608528886


Více zde: http://www.yogaharmony.cz/news/letni-jogovani-ve-hvezde-kazde-utery/
Účinkují

Pár slov m mě (a o józewink)

Miluji pohyb, slunce, dynamiku, hudbu, přírodu a pozitivní přístup k životu. Sport a tanec mě provází již od útlého věku. Můj vztah s jógou trvá již více než dekádu a proměňoval se v čase. Jóga pro mne zprvu byla účinným nástrojem k protažení těla nerovnoměrně zatěžovaného různými sporty. Praktikování ásan však mělo i příjemné „vedlejší účinky“ v podobě zklidnění mysli a pocitu vnitřního míru, harmonie a radosti. Postupem času se jóga stala nedílnou součástí mého každodenního života, nebo spíše perspektivou vnímání světa dalece překračující chvíle strávené na jógové podložce. Nyní vnímám jógu jako kreativní cestu k poznání a přijetí sebe sama a zdroj inspirace při objevování nových možností. 

Má praxe je ovlivněna vinyasa jógou, zejména stylem Prana Vashya yoga (Petr Smil, Praha a Vinay Kumar, Mysore). Oprávnění k výuce formou Advanced Diploma of Yoga Teacher Training jsem získala studiem v Prana Yoga Teacher College v kanadském Vancouveru, kde mými učiteli byli mj. Shakti Mhi, Jose Pepé Danza či Jolene Bayda. a neustále se vzdělává u učitelů jin jógy po celém světě (Paul & Suzee Grilley, USA; Sebastian Pucelle, Francie; Slava Golubov, Rusko; Anke Mein, Nizozemí; Denise Payne, USA; Eka Kailash, Indonésie).V poslední době též ráda objevuji nové perspektivy díky Acro józe a jógové terapii, zejména trauma-sensitive józe.

Ve svých hodinách spojuji poznatky ze všech tří kontinentů a baví mě je dále kultivovat a vyvažovat v závislosti na potřebách přítomných studentů. Záměrem mých lekcí není zaplést se do krkolomných pozic, ale spojit pohyb s dechem, zpřítomnit se, naučit se sám sobě naslouchat, rozvíjet se a postupně přenést jógu z hodin do každodenního života tak, aby bylo možno plně využívat veškerého potenciálu těla i mysli. Kromě klasické Hatha jógy vyučuji uvolňující Jin jógu, terapeutickou trauma-sensitive jógu, dynamičtější Prana Vinyasa jógu, Restorativní jógu a Pět Tibeťanů.


Více zde: http://www.yogaharmony.cz/o-nas/
Termíny