Veřejný dům MeetFactory

Výstava, Hudba

Inspirativní, nekonvenční a hlavně – nabitý událostmi. Takový bude zářijový Veřejný dům v MeetFactory.

Tři dramaturgické linie, které rozvíjíme v průběhu celého roku, se propojí v jediný večer na jediném místě. Výstavy a videoart, Open Studios i hudba naplní všechny prostory smíchovské fabriky.

 Galerie představí hned 3 nové výstavy: Galerie MeetFactory uvede tematickou výstavu Objektonomie, která bude prostřednictvím děl deseti umělců z Izraele a České republiky zkoumat ekonomiku komerčního předmětu v současném umění. Vystavovat budou Sharon Balaban (IL), Jakub Geltner (CZ), Tsahi Hacmon (IL), Roy Menachem Markovich (IL), Jan Nálevka (CZ), Hila Toony Navok (IL), Rona Stern (IL), Adam Vackář (CZ), Alexandra Vajd & Hynek Alt (CZ) a Roi Weiss (IL). V Galerii Kostka vybuduje Mark von Rosenstiel (US) svou představu totálního environmentu složeného z dřeva, neonových trubic, zrcadel a včelího vosku s názvem Kdyby jenom existovalo tiché a světlé místo, které by také dobře vonělo. Venkovní Galerii Zeď obsadí výstava Davida Krňanského s názvem Jeanius.

 V hlavním sále poběží experimentální film Dalibora Knappa s názvem The Set, který zpracovává téma pohybu ve všech jeho filmových rovinách, a nutí tak diváka přehodnocovat možnosti zachycení skutečnosti prostřednictvím filmového média.

Hudební část večera obstarají v premiérovém vystoupení před domácím publikem Rogério Brandão aka DJ Nigga Fox se svou nepojmenovatelně hybridní koláží kudura, afro-houseu, tarraxinhy, batidy a dalších stylů, na kterého naváže francouzské duo Ideal Corpus s eklektickou verzí post-internetové hudební koláže a Nizozemec Joeri Woundstra aka Torus, který je svým hudebním naturelem doma někde mezi ambientem, bts, dancefloorem a retro fascinací.

Zvukové experimentátory doplní domácí audiovizuální umělec Pavel Karafiát s interaktivní instalací Landscape, ve které se budou návštěvníci vydávat do krajin stvořených jimi samými ve světě virtuální reality.

Hudební program a instalace byly připraveny ve spolupráci s iniciativou SHAPE – mezinárodní platformou pro mobilitu, vzdělávání a propagaci evropských hudebních a audiovizuálních umělců.

Celý večer budou otevřeny také naše Open Studios, kde divákům v neformální atmosféře představí svoje práce naši rezidenční umělci. Svoje ateliéry otevřou:

Szymon Kobylarz (PL), Kuba Woynarowski (PL), Urban Space Epics (US), Naomi Fitzsimmons (GB), Jomar Statkun (US) a Nadja Frank (DE), Toony Navok (ISR), Zac Hacmon (ISR), Tom Pazderka (US), Viktor Valášek (CZ), Anabela Žigová a Mária Modrovich (SK).









Termíny