Vsetínský Gulášfest 2015

Volný čas, Hudba, Pro děti

Vsetínský Gulášfest 2015  

14. – 16. srpna

Pátek    15:00 – 24:00

Sobota  10:00 – 24:00

Neděle  10:00 – 20:00

Výstaviště u Sandriku

pořádá Vsetínská hudební společnost

 

Vsetínská hudební společnost letos korunuje v pořadí  již šestého gulášového krále. V areálu u Sandriku se ve dnech 14. – 16. srpna uskuteční již tradiční Vsetínský Gulášfest. V sobotu 15. srpna tak proběhne již šestá soutěž ve vaření hovězího kotlíkového guláše a předání pomyslného žezla krále Vsetínského Gulášfestu.

 

Ještě než ale gurmánská slavnost v sobotu vypukne, ožije v pátek celý areál tradiční rockovou zábavou. Těšit se můžete na kapely Heaven, Headmaster, oblíbený Stram a jedno překvapení domácí scény – kapelu Darrock, která zahraje nové písně vsetínského muzikanta Jury Dareby Václavíka. V pátek samozřejmě nebude chybět guláš z kotle, který připraví ocenění kuchaři z minulých ročníků.

 

Nezbytnou součástí letošního ročníku bude opět soutěž v kulinářském umění přihlášených kuchařů, kteří budou bojovat o putovní korunu a titul „Vsetínský gulášový král“.

Areál u Sandriku se v sobotu brzy ráno promění ve velkou polní kuchyni, kde bude probíhat soutěžní klání pod dohledem odborné poroty, kterou v tajném hlasování doplní i samotní účastníci soutěže. Slavnostní vyhlášení letošního krále a předání koruny z rukou vítěze pátého ročníku Pavla Výchopně se uskuteční v sobotu v 15:00.

 

Vsetínská hudební společnost, která Vsetínský Gulášfest pořádá, chystá také letos bohatý doprovodný program. Na podiu se každý den vystřídají hudební tělesa nejrůznějších žánrů.

Těšit se tak můžete například na vsetínské duo K. Mrlinová & H. Ondrušek, Tabáska & Partyju, pozvání přijali i Jitka Šuranská, zlínská formace Blue Tone Band, mladá nadějná kapela Donaha a ve večerních hodinách všem dobře známý Waťák a nejlepší český revival skupiny AC/DC.

 

Program v neděli bude rovněž pestrý po všech stránkách. Stalo se tradicí, že v neděli vaří králové předchozích ročníků zvěřinové guláše a ani letošní ročník nebude výjimkou. Na své si tak přijdou milovníci guláše srnčího, jeleního, dančího a dalších. Nedělní program pořadatelé zvolili již tradičně, jako festival spřátelených kapel, kdy vystoupí Beata Bocek, Chris Beach, Z horní dolní a dál na jih, kapela NOCA, Dětská kapela z Alceda, vsetínský Šimonband a Veselá Bída.

 

 

Akci moderuje Honza GottfriedÚčinkují

Heaven  Headmaster  Darrock  STRAM

Katka Mrlinová & Honza Ondrušek Pavel Tabásek & Partyja  Jitka Šuranská Trio  Blue Tone Band  DONAHA WAŤÁK  AC/DC  czech revival  

Chris Beach (SWE) Z horní dolní a dál na jih   Beata Bocek   Šimon Band  Dětská kapela z Alceda  Noca    

Termíny