Setkání s piloty ke Dnům NATO - "Černý Jestřáb" Michael Durrant, pilotky jordánského letectva a další!

Volný čas

 

 

Setkání s piloty ke Dnům NATO

Již tradičně se v ostravském DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM můžete setkat s piloty v rámci doprovodného programu XV. ročníku Dnů NATO v Ostravě.
Besedy budou probíhat v pátek 18. září od 14.00.
Bude možné podiskutovat s osádkami letadel a dalšími účastníky o jejich povolání či zážitcích V letošním roce můžeme návštěvníkům besed nabídnout opravdovou lahůdku.

 

Dorazí totiž Michael Durant, bývalý americký pilot, který jako jediný přežil sestřelení amerického vrtulníku Black Hawk.
Znalcům kultovního filmu Černý jestřáb sestřelen nemusíme představovat. Také zájemci o autogram zúčastněných pilotů nebudou ochuzeni.

 

 

 

Účast dále přislíbila americká posádka bombardéru B52, americká posádka konvertoplánu Osprey a také zástupkyně jordánské elitní jednotky speciálních sil tvořené pouze ženami.

 


Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Hlavním cílem akce je prezentovat široké veřejnosti co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Akce je řazena do „klubu prestižních evropských show“ a přestože náklady na ni každoročně rostou, veřejnost měla, má a vždy bude mít na tuto akci bezplatný vstup. Hlavní program se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje a vybavení útvarů. Akce se uskuteční 19. - 20. září na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě.

Ve spolupráci se DNY NATO jsme pro Vás připravili soutěž o 10.000 Kč. Zúčastnit se můžete zde: www.knihcentrum.online

Tlumočení bude zajištěno a je možné si zarezervovat místo buď emailem na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky na 607 082 029.
Návštěvníci akcí programu Dům knihy živě!!! v měsíci září se mohou zúčastnit soutěže " O nejzajímavější otázku". Vybraní výherci obdrží volnou vstupenku do Hasičského muzea města Ostravy.

 

Projekt Dům knihy živě je spolufinancován Statutárním městem Ostrava.

 

Termíny