Letní videosoutěž MŽP „Moje Magické Místo v Minutě“

Volný čas, Turistika

Videosoutěž volně navazuje na úspěšný předešlý ročník fotografické soutěže Moje Magické Místo, v rámci kterého MŽP obdrželo více než 100 fotografií Vašich magických míst pořízených v chráněných územích České republiky.

Letošní ročník je určen pro všechny nadšence profesionálního i amatérského natáčení české přírody. Cílem je opět zachytit Vaše magické místo v české přírodě - tentokrát však prostřednictvím krátkého videopříspěvku. Podmínkou zůstává pořízení příspěvku v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo jiné chráněné přírodní památce.

Tyto příspěvky pak budou zasílány prostřednictvím odkazu na volně dostupné datové úložiště (např. www.uschovna.cz) na e-mail akce@mzp.cz.

Pravidla soutěže:

  • Videopříspěvek zašlete na emailovou adresu Ministerstva životního prostředí akce@mzp.cz (vzhledem k velikosti záznamů doporučuje vyhlašovatel využít datové úložiště)
  • Každý videopříspěvek musí být zaslán spolu s doprovodným textem, který bude obsahovat:

-          Místo a čas pořízení

-          Jméno a příjmení autora

-          Tip z Vašeho magického místa (např. co tam mohou ostatní vidět, zažít, ochutnat) nebo vysvětlení, proč je pro vás místo magické

  • Videopříspěvek musí mít minimální rozlišení 720p  (standardní rozlišení pro mobilní telefony apod.)
  • Délka videopříspěvku bude max. 1 minuta – lze zaslat jak nekomentovaný příspěvek, tak i příspěvek s komentářem
  • Každý soutěžící může do soutěže přihlásit max. 2 své příspěvky
  • Do soutěže je možné přihlásit pouze videopříspěvky, které nebyly oceněny v žádné jiné soutěži
  • Vyhlašovatel – Ministerstvo životního prostředí – si vyhrazuje právo s přihlášenými videopříspěvky volně disponovat a využít je pro jakékoliv účely nekomerčního charakteru. Každý soutěžící bere na vědomí, že zasláním videopříspěvku do soutěže projevuje souhlas s těmito podmínkami.
  • Soutěž Moje Magické Místo v Minutě potrvá od 15. července do 30. září.
Termíny