Ester Kočičková & Lubomír Nohavica

Hudba

Ester Kočičková v roli zpěvačky a textařky a zpívající skladatel a klavírista Lubomír Nohavica tvoří téměř dvacet let pozoruhodnou autorsko-interpretační dvojici, o jejíž existenci se ovšem z médií příliš seriózního nedozvíte. Asi, že Lubomír není Jaromír a Ester bývá ukládána do škatulky Komik v sukních.
Přesto mají věrné posluchače po celé republice a pražské publikum je mohlo pravidelně vídat v Salmovské literární kavárně. Tu vloni vyměnili za větší pódium Malostranské besedy, aby si nastavili vyšší laťku a pustili nové podněty a svěží vítr do svého „manželství v písních“- v písních s důrazem na text, jak oba šansonům říkají; v písních poctivě se vyhýbajících slovním i hudebním klišé, která tenhle žánr charakterizují.
S novou energií a nově vystavěným repertoárem nejvýraznějších skladeb ze všech alb včetně čerstvého pátého CD se teď vydávají na zájezdy za současnými i budoucími fanoušky. Svůj komorní recitál doporučují všem, kteří si od šansonu neslibují jen patos ale ocení i vtip a typické řízné komentáře Ester Kočičkové.

Milí přátelé!

Tento pátek není svátek, tak, jak jsme si přivykli v posledních týdnech. Mnozí z vás tak nechají své bicykly či rýče odpočívat a těší se snad na fyzicky nenáročný, kulturně oddechový program. Proto si vás dovolujeme pozvat na večerní seanci s našimi povzbudivými písněmi a solidárním slovem.
Těšíme se na vás!

V hluboké úctě
E.K. v.r.r.r & kolektiv

Účinkují

Ester Kočičková & Lubomír Nohavica

Termíny