Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra. Dětské kostýmované prohlídky zámku

Volný čas, Pro děti

Kostýmované prohlídky, pořádané v červenci a v srpnu vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli v 11, 14 a 16 hodin, jsou přizpůsobeny nejmenším návštěvníkům.


http://www.zamek-telc.eu/

Pokud letos o prázdninách navštívíte s dětmi zámek v Telči, budete mít jedinečnou možnost vydat se na prohlídku, která je přizpůsobená přímo dětem. Po vstupu na tuto prohlídkovou trasu se stanete členem družiny italského hraběte, který se přijel podívat do Telče. Na zámku vás osobně přivítá zámecký pán Zachariáš z Hradce s manželkou Kateřinou, kteří vás provedou po svém zámku.

Trasa nabízí dětem možnost se aktivně zapojit do celé prohlídky, budou se moci stát zámeckými dvořany a vyzkoušet si tak všechno, co musel v 16. století umět mladý šlechtic – kavalír. Poznají, jak náročné bylo naučit se šermovat, jaké tance se v té době tančily, jaké oblečení panstvo nosilo a s čím vším si musel renesanční kavalír umět poradit. Na bystré návštěvníky čeká sladká odměna.

Prohlídky je možné rezervovat v pokladně zámecké galerie na tel. 567 243 943 nebo na e-mailu rezervace@zamek-telc.cz. Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před zahájením prohlídky, poté je rezervace neplatná.

Vstupné: plné 120 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 320 Kč.

Facebook https://www.facebook.com/zitaliedotelce

Termíny