Brentwood Bigband

Hudba

35členný Bigband z Velké Británie Vám zahraje světové hity, jazz, swing.

Brentwood School Big Band byl založen v roce 1983  a soustavně zvyšuje svoji reputaci koncertováním v Anglii a po Evropě. V roce 1998 už Brenwtood Big Band vystupoval v Praze, turné po naší republice si zopakuje právě nyní, v roce 2015.

V předchozích letech  Band vystupoval na letním festival v Sieně, stejně tak jako v Salzburgu a Norimberku. Kromě koncertů se Brentwood School Big Band věnuje také nahrávání CD. Zaměřuje se při něm na ikonické znovuzrození aranží bandů Counta Basieho a Duka Ellingtonna a doprovod vokalistů ve stylu Franka Sinatry a Elly Fitzgerald. Brenwood School Big Band se snaží povzbudit svoje hráče k improvizaci, tak aby pro ně hudba byla radostí.

 

 

Florian Cooper (dirigent a  skladatel) studoval hudbu na Univerzitě v Durhamu. Kromě aktivit v Brentwood School působí v londýnském Seven Steps Big Band (u), jednom z dvaceti nejlepších jazzových uskupení v Británii. Aranže a díla Floriana Coopera jsou hrány hudebními tělesy doma i v zahraničí, například švédskými filharmoniky.

Termíny