Leni

Divadlo

Původní slovenská hra o fiktivním setkání dvou skutečných lidí - legendárního moderátora Johnnyho Carsona a kontroverzní Leni Riefenstahl, fotografky, tanečnice, herečky a v neposlední řadě i mimořádně nadané filmařky, která se stala „dvorní režisérkou“ Adolfa Hitlera.

Osoby a obsazení
Leni Riefenstahl - Vilma Cibulková
Johnny Carson - Ondřej Kavan
Bertha - Dana Syslová
Horst Kettner - Daniel Krejčík   Lenina netypická a pozoruhodná minulost, plná vzestupů a pádů, se stává tématem a vyvstávají otázky odpovědnosti umělce za své dílo či hranic mezi uměleckou tvorbou, posluhováním ideologii a aktivní spoluúčastí na budování režimu...   Stárnoucí Riefenstahlová je hlavní hrdinkou. Tvůrci ji jako šedesátiletou ženu, která právě fotografickou knihou završila svou „núbijskou etapu“, fiktivně posadili do křesla legendárního amerického moderátora Johnnyho Carsona (Ondřej Kavan), který v kontroverzní režisérce vidí ideální možnost, jak zvýšit sledovanost své show.Komorní hra, kterou diváci sledují jakoby z publika během televizního natáčení, nabízí Cibulkové i Kavanovi velký prostor. Statická scéna se dvěma křesly stojí pouze na jejich výkonech a oba se s tím vyrovnávají dobře.Září však hlavně Cibulková, skvěle vystřihla roli navenek neústupně hrdé, ale uvnitř nejisté a vyděšené ženy, která se nedokáže smířit s tím, že už nikdy nebude mít stejnou uměleckou volnost jako dřív. /zdroj: kultura.idnes.cz/     oficiální ankety:
Vilma Cibulková - Cena Thálie 2014
v anketě portálu i-divadlo.cz:
Vilma Cibulková - významné umístění v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2014   Předprodej 380kč, na místě 430kč. Vstupenky lze zakoupit na stránkách: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1300311 Akce se koná na lodi Cargo Gallery, kotvící na řece Vltavě, u nábřeží Edvarda Beneše v Praze.
Účinkují

Vilma Cibulková, Ondřej Kavan, Dana Syslová, Daniel Krejčík.

Termíny