Michal Horáček

Hudba, Rock & Pop
Horáček věnuje koncert v Lokti Hapkovi
Pod hradem připomene nesmrtelné písně řada interpretů

Dílo Petra Hapky se stalo součástí života několika českých i slovenských generací.
Jeho hudba dodává svým charakteristickým způsobem emoce divadelním představením, televizním seriálům a filmům, jeho šansony zpívají mnozí z těch, kteří tvoří dějiny české a slovenské písně posledních padesáti let.

Textař Michal Horáček, Hapkův dlouholetý tvůrčí partner, je přesvědčen, že odchodem velkých skladatelů působení jejich děl nekončí, že žijí a čekají na nová provedení a nové interpretační výklady, která osloví nejen dosavadní příznivce, ale budou si nacházet i ty nové. V tom smyslu proto i Petr Hapka žije dál a je možné se s ním setkávat.

„Rok po Hapkově odchodu proto Michal Horáček takové setkání připravuje a sám je osobními vzpomínkami na třicetiletou spolupráci uvede v pražské O2 areně dne 25. listopadu 2015. Na pódiu uvítá Český národní symfonický orchestr a řadu exkluzivních sólistů. Koncert nazvaný "Petr Hapka žije!" bude naprosto jedinečný. Přípravou na tento megakoncert bude v jistém smyslu vystoupení v Lokti,“ říká promotér loketského koncertu Vladimír Suchan.

Nesmrtelné Hapkovy písně v Lokti 4. července připomenou Michal Horáček, František Segrado, Lenka Nová, Ondřej Ruml, Ruth Horáčková a doprovodná kapela.
Termíny