Froukje Van Houten - Počátek země

Výstava

Galerie 4 Vás zve na výstavu holandské fotografky a malířky, Froukje Van Houten, která vystaví své práce, jež vznikly v Bretani v posledních třech letech.

Narozena v roce 1959 v Nizozemsku, žije a pracuje v Bretani, ve Francii.

Absolvovala Ecole Supérieur des arts plastiques de Quimper, Bretaň (Vysoká škola umění) v letech 1985-1990. V Holandsku Stichting Opleiding Leraren, (Vysoká škola umění - učitelství) v letech 1983-1985.

Vystavuje od roku 1989. Uskutečnila desítky samostatných a skupinových výstav v Holandsku a ve Francii. Realizuje výtvarné workshopy a přednášky ve Francii a v Holandsku.

"Počátek země" je projekt o vztahu mezi lidmi a přírodou. V Bretani, regionu Finistère, kde žiji, jsem obklopena oceánem a obrovským množstvím pláží, kde je stále reálná možnost být zcela sám.

Je zřejmé, že takové nedotčené okolí mne ovlivňuje. Vzhledem k tomu, že tam bydlím, povědomí o mystické síle přírody ovlivňuje můj způsob vidění.

Fotografie byly vyfocené nad okrajem moře a země. Podíváte se mi přes rameno a je to, jako byste létali vysoko nad zemí se mnou. Na začátku opravdu nevíte, kam se koukáte, obdivujete nejdříve tvar před porozuměním obsahu.

Zkoumám odpovědi a otázky zásadní povahy života cestou fotografií "krajiny".

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny