Něžné stádo

Hudba

Něžné Stádo na scéně - eklektická zpěvačka bubnující na své tělo, na různé druhy bubnů z celého světa, na hrnce, na krabici od bot, které přizvukuje mechanický zajíček anebo plyšový kačer.

Kapela ve složení vana, pračka, aranka, luisa, mr.beeper., mr.clapper, don De Gregorio, ananas, a kráčmera za dveřmi, vznikla, jak asi již tušíte, v koupelně. Jenom v koupelně se dají zavřít výše zmiňované dveře, které udržují kráčmeru v dostatečné vdálenosti od přísunu zvuku. Což je zásadní podmínkou možnosti tvroby kapely něžný Běs, neboli také vepřový pes.

Kateřina Eva Lanči, umělkyně na vratké noze, prvomatka, obyvatelka rajské zahrady, romantička a  perkusistka definitivně ztratila soudnost. Vrhla se natajno i natruc před třemi lety v koupelně do nahrávání v programu garageband. A teď odtajňuje koupelnové plody a ještě chce, aby to někdo poslouchal. Ten její autisticko poetistický fatal minimal, vzletně nazývaný jako lo-fi. Very lo. Moc fi. Neví, co to znamená. Každopádně jde o směs autorské poezie, odstřeďování pračky, bouchání do věcí a rytmického hraní na melodické nástroje. Jo, a zpěv.

Akce se koná na lodi Cargo Gallery, kotvící na řece Vltavě, u nábřeží Edvarda Beneše v Praze.

Termíny