Festival středomořských chutí a vůní

Volný čas, Hudba

Festival středomořských chutí a vůní i tento rok představí produkty Středomoří v samotném centru Prahy!

Od čtvrtka 25. do neděle 28. června se na Náměstí republiky v Praze představí speciality z Francie, Španělska, Itálie, Řecka, Libanonu a také Portugalska. 

Festival středomořských chutí a vůní – pod tímto názvem se letos představí další vydání akce, kterou Praha pravidelně hostí již od roku 2008 (první ročníky proběhly pod názvem Festival francouzských chutí a vůní). Návštěvníky kulinářské akce i letos čekají pochoutky z celé oblasti Středozemního moře.

„Stejně jako v minulých letech opět vyrazíme do ulic za milovníky středomořské kuchyně.“ uvedl ředitel pořádající agentury KAZAK Communication Thomas Bouton. „Letní dovolené už se nám pomalu blíží a my tradičně přinášíme malou ochutnávku předem. Chcete-li zažít nefalšovanou středomořskou atmosféru, stačí přijít na Náměstí republiky a vybrat si z nepřeberného množství tradičních a originálních produktů.“

Festival bude probíhat každý den od 10:00 do 20:00, kdy budou otevřeny stánky s rozmanitou nabídkou mnoha druhů vín, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, čerstvých těstovin, marmelád, uzenin, ale i vařených pokrmů jakými jsou italské rissoto či španělská paella. Festival potěší nejen chuťové buňky, ale i sluch návštěvníků – denně je připraven hudební program ve znamení swingových, jazzových, ale i balkánských a jihoamerických rytmů. 

Více informací o akci včetně představení jednotlivých vystavujících naleznete na webu www.stredomorsky-aperitiv.cz. 

Termíny