Hřebečské stezky lákají návštěvníky na Open Air Party

Volný čas, Pro děti, Turistika

Zábavu pod širým nebem s nemalým naučným nábojem v režii města Moravská Třebová můžete zažít v prvním červencovém víkendu v lesích pod Hřebčí. Konat se totiž bude oslava pětiletého výročí otevření jednoho z nejpopulárnějších turistických projektů regionu – Hřebečských důlních stezek. Byl realizován na základě myšlenky využít opuštěný areál, v němž desetiletí probíhala těžba specifického a pro tento kraj příznačného nerostu – lupku. Protože se těžba stáhla z hřebečského masívu mezi Moravskou Třebovou a Svitavami do menší části lokality, geologičtí nadšenci se ve spolupráci s městem a za využití evropských dotací zasloužili o vybudování naučné trasy po malebných stezkách mezi opuštěnými štolami.

 

V sobotu 4. července 2015 se na začátku startu další pětiletky existence projektu mohou návštěvníci projít jak stezkami samotnými, tak i absolvovat zajímavý program pro malé i velké. Na svatého Prokopa, patrona horníků, se zde setkáte s permoníkem Hugem, a vyzkoušíte svoji fyzickou zdatnost, která nedílně souvisí s prací tvrdých chlapíků, jimiž vždy byli horníci dobývající z nitra Země jakékoliv nerostné bohatství. Připravena bude lanovka a zkoušky slackline, neboli chůze po laně, horolezecké žimarování či bludiště. Pro výtvarně zdatné máme ukázky modelování z keramické hlíny, které si může každý zájemce vyzkoušet.  Vyčerpáni aktivním pobytem v lese si pak budou účastníci hravého odpoledne moci opéct špekáčky a zazpívat u kytary.

 

Program k pátému výročí otevření projektu Hřebečské důlní stezky začíná v sobotu 4. července 2015 ve 14 hodin za bývalou hájenkou v Udánkách. Přístup na místo je určen pěším, případně cyklistům, kteří si mohou projet místní cyklostezku se zastavením u rozhledny na Strážném vrchu. Každý návštěvník akce dostane upomínkový dárek.                                                                                                                                                                                

Termíny