OBŘAD LETNÍHO SLUNOVRATU

Volný čas

Letní Slunovrat je doba, kdy se nebeská a zemská energie spojuje do harmonické a silné formy. Obklopuje nás psychospirituální Velká Transformace, která se vyskytuje všude kolem a vede nás k vnitřní transformaci. Spojíme se s mocnými energiemi Otce Slunce a Matky Země, s pradávnou pamětí bytostí Světla, které nesu moudrost věků. 

Sejdeme se na hoře Závist, jednom z důležitých posvátných keltských míst v blízkosti Prahy. Spojíme se s duchy přírodního světa, obětujeme květiny, písně a tanec. Zapálíme slunovratový oheň, abychom uctili předky této země, starověké bojovníky a bojovnice. Propojíme se s nejvyšším energetickým bodem roku, kdy se můžeme vnořit do vyšších vibrací Otce Slunce.

Co s sebou? Na oltář Slunovratu můžete položit květiny, tabák, šalvěj, krystaly, ovoce, zeleninu, jídlo… o které se společně po obřadu podělíme. Můžete si vzít také chrastítka, bubny, flétny atd. 

Co na sebe? Ženy dlouhé šaty či sukně světlých barev. Muži jednobarevné oblečení (černé, červené, žluté nebo bílé).

Kdy? Neděle 21. června. Sejdeme se na hoře  (u bývalého hradiště) kolem 11 hod., abychom společnou energií připravili místo a vytvořili oltář, kde budeme tančit. Samotný obřad začne před 13h, se Sluncem přímo nad hlavou.

S jakýmkoli dotazem se můžete obrátit na tel. číslo 725 449 409 (Bára).

Účinkují

Obřad povede aztécký šaman XOLOTL MARTINEZ (Mexiko)

 

Je aztécký šaman, strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Xolotl se narodil v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco – Místo květin. Díky tomu, že byli jeho předkové oddaní své kultuře a tradici, pronikl do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracoval s technikami přežití ve volné přírodě. Od 80. let intenzivně vyučuje mládež a děti, pořádá kurzy a semináře věnující se starodávné kultuře Mexika, stejně jako je zasvěcován do dalších domorodých tradic amerického kontinentu. Je zakladatelem Centra pro kulturní studia starověkého Mexika – Kalpulli Cuauhilama.

Termíny