Vepřek a Kříž v Kolíně - koncert

Hudba

Koncert písničkářů Karla Vepřeka a Marcela Kříže ve znovuotevřené Čajovně v Kolíně. Vychutnejte si příběhy a pocity přetavené do podoby písní. Svérázné pojetí folku a blues v podání obou interpretů/autorů již řadu let zaštiťuje brněnské vydavatelství Indies.

Účinkují

Karel Vepřek je členem příležitostného sdružení "Osamělí písničkáři". Vydává své vlastní písně a zhudebněné básně (Jiří Orten, Jan Zábrana, Bohuslav Reynek apod.). Spolupracuje s René Pařezem. Hrával ve skupině Pozdravpámbu Svatopluka Karáska, na albu Halelujá (1999) této skupiny vyšla i píseň Jsi moře, Vepřekem zhudebněný a nazpívaný text Pavla Kolmačky (nahrál ji sám již na demo Sestřičko, nezavírej vrátka). Je kapelníkem skupin Chudák paní Popelková a Lyrika Putika, které ho občas doprovází.

Marcel Kříž - písničkář (protože věří ve smysluplný tok slov), kytarista s prachmizerným stylem, zpěvák spíš vyjící a skřehotající, hráč na foukací harmoniku samorostlý...V Kolíně obohatí vystoupení Marcela Kříže o zvukové záclony a tapety elektrické kytary Pavel Kovin Kovačka

Termíny