Slavnostní otevření stezky šneka Krasíka ve Křtinách

Pro děti

1. 7. 2015 se všichni potkáme na zámku Křtiny od 15 hodin. Čeká nás slavnostní otevření stezky šneka Krasíka, která Vás provede Křtinami a nejkrásnějšími místy Křtin.

Stezka šnečka Krasíka je turistická trasa nejen pro rodiče s dětmi (i když hlavně pro ně), kterou pod záštitou Místní akční skupiny Moravský kras dali dohromady Penzion Starý Pivovar a zámek Křtiny.

Trasa stezky Vás provede po Křtinských koutech zajímavých, blízkých a krásných. S kočárkem či na kole, ale hlavně s dětmi vyražte, na zámku dostanete pracovní list s mapou a můžete vyrazit. Na pěti zastaveních splníte pět jednoduchých úkolů a při poslední zastávce zase na zámku za správně vyplněný pracovní list dostanete odměnu.

A co se přesně bude dít ve středu 1. 7. 2015? Od 15:00 se na Vás na zámku budeme těšit s programem pro děti i dospělé, můžete si zkusit plackování, aktivity lesní pedagogiky, soutěž v malování a také si můžete přečíst pohádky z knihy o dobrodružstvích šnečka Krasíka. Další zajímavostí bude třeba možnost cvrnkání kuliček. Pamatujete na svoje dětství a klasické skleněnky?

Od 16 hodin Vám bude hrát živě kapela Tom Sawyer Band a také můžete ochutnat speciality z grilu přímo v zámeckém parku.

Akce se koná za každého počasí (využijeme stan), takže vezměte svoje děti, známé a kamarády a přijďte s námi poprvé projít stezku šneka Krasíka.

Stezka šneka Krasíka je další formou zapojení do projektu Pohádkového království šneka Krasíka, což je úžasný cestovací projekt por rodiče s dětmi, kde hravou formou poznáte různá místa Moravského krasu, která možná nejsou až tak známá, ale jsou stejně působivá. Více informací o pohádkovém království se dozvíte zde: http://www.zamek-krtiny.cz/portfolio/pohadkove-kralovstvi-snecka-krasika/

Termíny