Týden s vůní bezinky

Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Bezinkový keř dříve nechyběl v žádné venkovské zahradě a  v žádném případě tam nerostl jen pro okrasu. Nejčastěji je využíván k sušení květů z nichž si v zimě vaříme čaje k léčbě nachlazení a chřipky. Z květů lze připravit  také lahodný aromatický sirup, perlivou limonádu, lázeň pro nohy nebo kosmatice.  Dřevo se požívá pro výrobu různých předmětů – my z něj vyrábíme například šperky.

 

Chcete se dovědět ještě víc? Nasbírat si květy na sušení?Vyrobit si sirup? Smočit své unavené nožky v bezinkovém nálevu? Vyrobit si šperk z bezového dřeva?Nebo ochutnat kosmatici?

TAK NAVŠTIVTE NAŠE RODINNÉ CENTRUM POD STROMY

náušniceV ÚTERÝ 9.6.2015

…si zkusíme vyrobit šperk z bezového dřeva,  můžete si také nasbírat květy na sušení a dostanete od nás pár tipů jak si z nich uvařit ten správný léčivý čaj

VE STŘEDU 10.6.2015

…budeme vyrábět bezinkový sirup pro návštěvníky rodinného centra. Za odměnu dostanete recept nejen na tento sirup, ale i tipy na léčivé čaje, které můžete se sušených bezinkových květů a dalších bylinek uvařit. Budete-li si chtít vyrobit sirup vlastní-doneste si s sebou 1,5 litrovou uzavíratelnou sklenici, 1 kg cukru-krystal, 50 g kyseliny citronové a 2 citrony. Když si sirup připravíme společně a  přímo v přírodě-určitě nám bude lépe chutnat :)

VE ČTVRTEK

… si dopřejeme relaxaci a uvaříme si bezinkový relaxační nálev pro naše unavené, nateklé nožky, budeme si o bezu a jeho léčivých účincích povídat a k tomu můžeme popíjet bezinkovou šťávu :) A domů si pochopitelně odnesete také recepty na léčivé čajíky.

V NEDĚLI

…pak společně ochutnáme jak lahodně chutná kosmatice (smažený, obalený, černý bez).

Společně s dětmi pak vyzkoušíme jak umí využít větvičky černého bezu naše holandské minikozičky :)

Kdo bude chtít může si také zkusit vyrobit vlastní bezinkový sirup. V tomto případě si doneste s sebou 1,5 litrovou uzavíratelnou sklenici, 1 kg cukru-krystal, 50 g kyseliny citronové a 2 citrony.

Ani Vás neošidíme o receptíky nejen na léčivé čajíky :)

CENA: jednotlivé vstupné………………….. 50 Kč / os

             rodinné vstupné……………………..100 Kč / 3 osoby

Účinkují

Lucie Pacnerová

Termíny