Mělnický košt 2015

Volný čas

MĚLNICKÝ KOŠT 2015

 

Jedinečné setkání mělnických vinařů spojené s degustací místních vín

 

sobota 8.8.2015

 

od 14.00 do 02.00 hodin

 

Čtyři scény v historickém centru města Mělníka

Svatováclavská ulice, náměstí Míru, nádvoří Zámku Mělník a okolí kostela sv. Petra a Pavla 

 

Když o svatém Vavřinci slunce svítí, budem dobré víno míti.

(Toť lidová pranostika která se váže ke svátku sv. Vavřince)

 Mělnický košt již klepe na vinné sudy místních vinařů.

 

Již po deváté se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí „okoštovat“  vše, co skrývají jejich vinné sklepy.

Tímto si vás  dovolujeme pozvat na vinařskou akci Mělnický košt 2015, setkání s místními vinaři a s mělnickým vínem, která se uskuteční dva dny před svátkem svatého Vavřince, v sobotu 8. srpna 2015. Přijďte spolu s námi ochutnat loňská vína a zároveň se dozvědět, jaká by mohla být ta letošní... Neboť „když o svatém Vavřinci slunce svítí, budeme dobré víno míti.“

Těšit se ale můžete nejen na plody mělnických vinařství. Čekají na vás také nejrůznější gastronomické speciality, prezentace tradičních řemesel a v neposlední řadě i četné kulturní akce.

Mělnický košt odstartuje ve 14:00 hodin u kostela sv. Petra a Pavla tradičním výstřelem z historického děla, následovaného krátkým šermířským vystoupením. S degustační sklenkou v ruce si budete moci poslechnout hudební produkci na dvou scénách. Děti a jejich rodiče jistě potěší pohádky na dětské scéně u kostela sv. Petra a Pavla.

Velké překvapení na letošním "koštu" pro vás připravuje mělnická skupina grafiků a filmařů. Více nemůžeme zatím prozradit, ale...no nechte se překvapit...budete koukat.

Ať už jste příznivci dobrého vína nebo vás lákají kvalitní hudební a divadelní vystoupení, neváhejte... a přijďte ochutnat.

 

S pozdravem vaši mělničtí vinaři.

 

 

Termíny