SOCHY V TRUTNOVĚ VI.

Výstava

Již do šestého ročníku vstupuje letní akce Galerie města Trutnova, která si klade za cíl zprostředkovávat co nejširší veřejnosti bezprostřední kontakt s uměleckými díly.

            Do trutnovských ulic tentokrát přichází sochy jednoho z nejzásadnějších českých umělců Stefana Milkova. Zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, absolvent Vysoké školy umělecko-průmyslové je vynikajícím sochařem zaměřujícím se nejen na monumentální plastiku. K jeho nejvýraznějším pracím z poslední doby patří například realizace pomníku Nikoly Tesly v pražských Dejvicích.

V Trutnově se představí skupinou děl Pieta, Opilý Anděl, což je práce dedikovaná umělcům, kteří předčasně sešli za světa na přílišnou zálibu v alkoholu a drogách – jejich seznam je uveden na zádech, Astrální tělo, Corpus angelicus a Compact Disc. Sochy budou rozmístěny na veřejných prostranstvích v centru našeho města, přičemž nebude chybět ani tradiční instalace na Dolní promenádě, kde také 17. června v 17 hodin proběhne slavnostní vernisáž. Expozice potrvá do 30. září.

Účinkují

Lucie Pangrácová

Stefan Milkov

Kontakty

www.galerietu.cz

Termíny