450 let Španělské jezdecké školy

Volný čas, Sport, Sport, Ostatní
Španělská dvorní jezdecká škola ve Vídni je jedinou institucí na světě, kde se již 450 v nezměněné podobě provozuje a ochraňuje tradiční renesanční vysoká škola jezdectví. Letos se veškerá vystoupení a také letní ples jezdecké školy „Fête Impériale“ konají ve slavnostním duchu.
První zmínka o předchůdci pozdější Španělské dvorní jezdecké školy pochází z roku 1565: v jednom dokumentu byla uvedena částka sto zlatek za vybudování „Thumblplatzu“ v zahradách „Purgh alhie“. V areálu dnešního Josefova náměstí a v jeho okolí, v bezprostřední blízkosti Hofburgu, byla tehdy vybudována otevřená jezdecká a turnajová dráha. A právě toto datum se považuje za datum založení Španělské dvorní jezdecké školy.
Španělská dvorní jezdecká škola slaví své 450. výročí velkou spoustou zajímavých akcí. Stěžejním bodem oslav bude galavečer na Náměstí hrdinů - Heldenplatz před prezidentskou kanceláří 26. června 2015 v 19 hodin, který bude korunován závěrečným letním plesem "Fête Impériale". Při příležitosti tohoto jubilejního vystoupení a dalších představení přijedou do Vídně se svými koňmi také členové Královské andaluské školy jezdeckého umění (Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre), aby společně se Španělskou dvorní jezdeckou školou předvedli zcela ojedinělou prezentaci klasického jezdeckého umění.
Termíny