PRAŽSKÉ FILMOVÉ PRÁZDNINY

Volný čas, Pro děti
Společnost Přátel Animace a Filmu – SPAFi, o.s. pořádá již pátý ročník příměstského denního tábora Pražské Filmové Prázdniny pro děti a mládež ve věku od 12 do 18 let.

Tábor bude probíhat od 11. do 24. července, denně mezi 9:00 a 18:00 hodinou v Praze, ve školícím centru SPAFi a areálu Strahovských vysokoškolských kolejí i přilehlých sportovních zařízení. Jedná se již o 5. ročník úspěšného projektu. Letos chceme nabídnout více odborných zážitků z filmového a televizního prostředí, ke kterým se běžně člověk nedostane a v případě velkého zájmu i druhý turnus během prázdnin.

 

Během prázdninového filmového soustředění budou mít účastníci možnost se seznámit s filmovým prostředím, nahlédnout do technologie výroby filmu, vyzkoušet si různorodé aktivity, včetně výuky a aplikace postprodukčních programů a tím smysluplně vyplnit volný čas o prázdninách.

 

 

 

Díky zkušeným lektorům akademie SPAFi a našim rozsáhlým kontaktům ve světě filmu jsme schopni zajistit výjimečnou kvalitu vzdělávacích aktivit a zároveň účastníkům soustředění nabídnout zajímavou a zábavnou formu trávení volného času. Formou hry a soutěže bude dětem sdělováno mnoho informací o české filmové tvorbě, českém videoherním průmyslu, ale i o světové tvorbě v nových médiích. Pro účastníky Pražských Filmových Prázdnin zorganizujeme návštěvu Barrandovských filmových studií, filmových klubů, a také nabídneme možnosti pohybového vyžití díky vynikající lokalitě naší filmové školy na Strahově.

 

Další část náplně programu budou tvořit besedy s herci, kaskadéry, filmovými tvůrci a maskéry, promítání filmů spojená s názorným výkladem a popisem jednotlivých prvků postprodukčního procesu či výroby triků a speciálních efektů. Veškeré tyto aktivity organizujeme ve vlastních prostorách akademie – vybaveném filmovém studiu, učebnách, klubovně a promítacím sále.

 

Kromě zábavy se dospívající zúčastní praktické části výuky, což je široké spektrum speciálně rozvíjejících cvičení, která se zaměřují především na posílení jejich komunikačních schopností včetně znalostí angličtiny a práce v týmech. Všichni účastníci se zapojí do jednotlivých výrobních rolí, kde pod vedením lektorů natočí studentský krátký film či video artklip. Každý bude mít možnost si vyzkoušet filmovou technologii k natáčení svých vlastních krátkých filmů ve skupinkách po několika účastnících. Poté se společně s vyučujícími budou věnovat postprodukci natočeného materiálu – střihu, nazvučení filmu, a vyzkouší si také dabing do jiného jazyka, atd.

 

Výtvory z minulého ročníku v rámci zadání reklamního spotu na Pražské Filmové Prazdniny, vytvořili produkční týmy Roberto & Friends Production a Doublecore Studios:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4ti_TMQODFc&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=IsdNYTqCdek

 

Zbylou část programu pak zajišťuje teambuildingová agentura Adventure, organizující zábavu nevšedními hrami a soutěžemi. Aktivity jsou zaměřené na celou škálu znalostí a dovedností (postřeh, paměť, rychlost, výdrž, logické myšlení atd.), snažíme se tak dosáhnout rovnováhy, aby tak každý měl šanci v něčem vyniknout. Spolupracujeme s Adventure již několik let a účastníci PT jsou vždy nadšeni. Díky množství rozličných doplňků jsou hry vždy zajímavé a nezůstávají stereotypní.

 

Snažíme se vycházet co nejvíce vstříc individuálním potřebám účastníků a jejich dalšího programu v rámci PT. Na základě předešlé dohody lze upravit účast na konkrétní dny dle vyhlášeného programu a dalších aktivit účastníka. Z našich zkušeností to však doporučujeme v co nejmenší míře i vzhledem k tomu, že během PT dochází k teamové tvorbě a spolupráci na finálních výstupech, kde má každý účastník svou pevnou roli. Ideální je absolvování alespoň jednoho celého týdne PT.

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/392081737642537/

 

Minulé ročníky:

 

2014{ https://www.facebook.com/events/255125041333787/}

 

2013{ http://www.spafi.org/news/events/cs-praske-filmove-prazdniny-2013/ }

 

2012 { http://www.spafi.org/news/events/cs-praske-filmove-prazdniny-2012/ }

 

 

 

Termíny