Eko výstava Safari v Avionu

Volný čas, Pro děti

V pondělí 1. června zahájil ostravský Avion Shopping Park originální expozici obřích soch zvířat s názvem “Safari v Avionu”. Jejich výstavou vyvrcholil měsíční ekologický projekt, do kterého se zapojily domy dětí a mládeže na Ostravsku. Který exponát z použitého kartonu se nejvíce povedl, mohou návštěvníci posoudit a podpořit svým hlasem v obchodním centru až do 30. června.

 

Jako netradiční dárek ke Dni dětí i pozvánku na blížící se prázdniny připravil pro své malé návštěvníky a jejich rodiče ostravský Avion. V jeho prostorách mohou nyní děti spatřit opici, nosorožce, krokodýla a další pětici exotických zvířat vyrobených výhradně z použitých kartonových obalů a speciálních spojovacích dílků. Při stavbě bylo využito na 400 tun kartonových obalů od nábytku z IKEA a přes 12 000 prvků Makedo, lepidlo žádné.

 

Polovina vystavených děl je výsledkem snažení dětí z domů dětí a mládeže, které je vytvořily na základě své fantazie a pod odborným dozorem profi stavitele. Ten je také autorem druhé části expozice. Vystavená zvířata jsou v průměru 3 metry dlouhá a široká, s výškou kolem 2 metrů. Vyjímkou jsou pětimetrový slon nebo had, který po natažení měří metrů patnáct.

 

Cílem projektu, je kromě snahy poukázat na druhotné využítí odpadu, i podpořit tvůrčího a týmového ducha dětí. Motivací pro všechny je výhra v podobě vybavení heren a kluboven v celkové výši 100 000 Kč. Rozhodovat o pořadí jednotlivých stavebních týmů budou sami návštěvníci, kteří mohou v průběhu celého června udělovat hlasy jednotlivým sochám. Zda zvítězí ostravský dům dětí a mládeže z Poruby nebo Vratimova, Krajské středisko volného času Juventus Karviná nebo Mládežnická rada Karviné bude jasné 3. července.

 

Zjistit, jak stavba jednotlivých zvířat probíhala a vyzkoušet si svoji zručnost, budou mít možnost během akce i samotní návštěvníci Avionu při víkendových workshopech, které se otevřou vždy každou červnovou sobotu a neděli od 11 do 19 hodin.

 

Výstava Safari v Avionu potrvá v obchodním centru od 1. do 30. června.

Termíny