Největší výstava železničních modelů a kolejišť v provozu

Výstava, Volný čas, Pro děti

Sdružení železničních modelářů ve středočeských Pečkách pořádá každoroční výstavu železničních modelů a modelových kolejišť v provozu.

Své brány otevírají veřejnosti o víkendu 5. - 7. června v místním modelářském klubu a přilehlých historických továrních halách, kde představí železniční modely a modelová kolejiště všech velikostí, od nejmenších modelů rozchodu kolejí 3mm, až po zahradní železnici, která sveze dětské i dospělé návštěvníky této výstavy.

Místní železniční modeláři slibují stovky modelů a desítky kolejišť v provozu.

Na výstavě bude modely možné nejen obdivovat, ale i je zakoupit nebo si je postavit na některém z připravovaných workshopů pro malé i velké návštěvníky. Své zastoupení a novinky v železničním modelářství představí přední čeští i zahraniční výrobci modelové železnice i spřátelené železniční modelářské kluby z celé České republiky a Slovenska.

Na místní lokálkové trati Pečky – Bošice – Kouřim budou k příležitosti této výstavy jezdit historické vlaky z doby Československých státních drah, a na vlečkové trati okolo výstavní haly se budou moci návštěvníci svést v kabině opravdové historické lokomotivy.

Doprovodný program doplní po celý den živé vystoupení oblíbené místní kapely Bontonband přímo na výstavě.

Kontakty

www.szmp.cz

Termíny