Národní soutěž vín - Vinařská oblast Čechy

Výstava

Přijďte ochutnat nejlepší vína z vinařských Čech, která se zúčastnila naší největší a nevyjšší soutěže vín - Národní soutěže vín.

Zajímavostí letošní výstavy jsou její vítězové. Šampionem soutěže se totiž stalo Rulandské šedé z pražského Sklepa Grébovka a nejlepším červeným, růžovým a sladkým vínem byla vyhlášena vína z Botanické zahrady hlavní města Prahy v pražské Troji. Pražští vinaři tak začínají do do českého vinařství promlouvat stále hlasitěji a hlavní město Praha by se vbrzku mohlo stát také hlavní městem českých vín. Ochutnávka více než osmdesáti českých vín nabídne reprezentativní pohled na vinařství v Čechách a umožní srovnání s větší a známější moravskou produkcí. Poznejte vína z Čech.

 

Vinařská oblast Čechy nabízí díky svému rozptýlení na velkém území na svých

630 hektarech vinic mimořádně rozmanité spektrum půdních a klimatických podmínek, a tedy i množství velmi zajímavých a nezaměnitelných vín. Vinice jsou po Čechách roztroušeny od malebných vinic na mnoha místech Prahy, přes Beroun, Kutnou Horu, Litoměřice a podél Labe od Kuksu, Mělníka až po Ústí nad Labem. Nejvíce se zde daří odrůdám Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a bílé a z červených vyniká Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rulandské modré.

 

12. června 2015 - Areál České zahradnické akademie Na Polabí, Fričova 411

8,00 - 18,00 hod. Degustace vín českých vinařů

10,00 hod. Slavnostní vyhlášení výsledků Národní soutěže vín VO Čechy - Mělník 2015 a předání cen vítězům

8,00 - 18,00 hod. Program ke 130. výročí založení Zahradnické školy na Mělníku

 

13. června 2015 - Areál Školního statku Mělník na Neuberku

8,00 - 18,00 hod. Degustace vín Školního statku Mělník a českých vinařů Prohlídka středisek Školního statku Mělník Prohlídka přírodně krajinářského parku okolo zámečku Neuberk Prohlídka naučné stezky Hudba a občerstvení

Termíny