Festival del Gusto Italiano na pražské Kampě

Volný čas

Náměstí Na Kampě v Praze se stane dějištěm prvního ročníku Festivalu del Gusto Italiano, který nabídne milovníkům dobrého jídla jedinečný gurmánský zážitek. Prodejci a výrobci italských specialit představí tradiční italské pochoutky z mnoha regionů, jako například Toskánsko, Sardinie, Tyrolské Alpy a další.  

Návštěvníci si budou moci užívat širokou paletu chutí a vůní, jež nabídne celkem dvacet vystavovatelů. Nebude chybět oblíbené caprese, ryby a mořské plody z grilu, pravé italské risoto, čerstvé těstoviny nebo typické italské plněné placky piada. Širokou škálu na místě připravovaných pokrmů doplní variace uzenin a aromatických sýrů a bohatá nabídka vína a prosecca. Sladkou tečku zajistí osvěžující bezlepková zmrzlina či melouny se šunkou.

Trh oficiálně otevře velvyslanec Italské republiky ve čtvrtek 4. června v 11:30. Festival del Gusto Italiano tak naváže na významný italský svátek – založení Italské republiky, připadající na úterý 2. června a nabídne nejen jedinečný gastronomický zážitek, ale také skvělou příležitost k oslavám tohoto důležitého milníku v italských dějinách.

Ředitel Italského kulturního institutu v Praze Giovanni Sciola prohlásil: „Jsme nesmírně potěšeni, že se trh pod širým nebem věnovaný výhradně produktům italské gastronomie a vinařství může konat ve dnech, které následují po našem státním svátku. Také místo konání považujeme za jedinečné: sugestivní prostranství Kampy v samém centru města. Atmosféra tohoto setkání je navíc umocněna řadou uměleckých představení a hudebních vystoupení, která budou tím nejlepším obohacením „chutí“ festivalu nazvaného Festival del Gusto Italiano. A právě z těchto důvodů italské instituce působící v České republice tuto akci plně podpořily.“

Celé čtyři dny budou prodchnuty italskými melodiemi a živá vystoupení italských umělců se postarají o nezapomenutelný zážitek. Na podiu se představí například neapolské duo Ilaria Graziano & Francesco Forni, hlavní hvězdy festivalu a finalisté MTV Awards 2015; italské popové seskupení Franco Arena Band, skupina Circus Problem, Betty Lee Swing Project a další.

Mezi vystavovateli se na festivalu představí například Anna Parma, Tito Speck, Tuscany Taste, Birra Moretti, Di Showroom Sardegna, Fish4U, Fransyr, La Capaninna, La Piada, Leggero, Sváček lahůdkářství, GS Food, Gran Moravia, Aperol Spritz, T-ITALY, Mediterrain Land, Bistro, The Sweet Life Gluten Free, Moje Levandule.

Více informací lze najít na: http://www.festivaldelgustoitaliano.cz/cs/

 

Program:

 

Čtvrtek 4.6.

11:30 Oficiální zahájení trhů velvyslancem Italské republiky

11:30 Sandro Curato

14:30 Santiago Ferreira Band 20:00 Franco Arena

 

Pátek 5.6.

11:30 Justin Lavash 14:30 Giovanni Mazzioti 17:30 Ilaria Graziano & Francesco Forni

           

Sobota 6.6.

11:30 Ilaria Graziano & Francesco Forni 14:30 Betty Lee Trio 17:30 Jorge Conception  

Neděle 7.6.

11:30 Sandro Curatolo 14:30 Dudu Morais 17:30 Circus Problem

Tuto akci vám přináší Gastronaut.cz.

Termíny