Slavnosti piva a soutěž PIVO České republiky

Volný čas

Stalo se už tradicí, že se všichni milovníci piva sejdou ještě před prázdninami a dovolenými na Slavnostech piva na českobudějovickém výstavišti. Na co se můžete těšit letos?

 

Každý rok připravuje českobudějovické výstaviště tento tradiční a oblíbený pivní festival s bohatým programem, s degustační soutěží PIVO České republiky. Přihlášeno je opět přes 150 vzorků piv, což je reprezentativní průřez pivovarnictvím České republiky. Některá piva z degustační soutěže mohou návštěvníci ochutnávat (a do vyprodání zásob i kupovat) po oba dva dny v pavilonu Z. Degustaci piva, alkoholických a nealkoholických nápojů doplní nabídka grilovaných, smažených, pečených a jiných dobrot. A že se jedná o velmi oblíbenou akci, svědčí každoročně téměř dvacetitisícová návštěvnost.

 

V sobotu proběhne od 11 hodin v Pivovarské zahradě vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Pivo České republiky 2015, Novinářské pivo 2015 a soutěže Chutná hezky.Jihočesky, ve které se vybírají nejlepší potravinářské výrobky regionu. Veřejné ochutnávky k této soutěži začínají ve 12 hodin.

 

Dobré pivo, dobré jídlo… bude i dobrá muzika?

 

Letos je opět připraven na oba dva dny hudební program nejen v Pivovarské zahradě, ale i v pavilonu Z.

V Pivovarské zahradě se v pátek až do půlnoci vystřídají kapely Argema, Lety Mimo, Tlustá Berta a He Band, v sobotu se o dobrou náladu postarají kapely Lola běží, Laura a její tygři, Abraxas a Deep Purple South Bohemia Revival.

Do pavilonu Z přijďte v pátek na Bryčku a v sobotu na Šanci.

 

Teď se jistě mnozí navnadili a zbývá jenom dodat - kdy, v kolik a za kolik.

 

Podrobnější program najdete na www.vcb.cz.

 

Tuto akci vám přináší Gastronaut.cz.

Termíny