Hudební festival Znojmo 2015

Hudba

Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Letošním jednotícím prvkem je česko-německé duo skladatelů Jiří Antonín Benda a Georg Philipp Telemann.
Hudební festival Znojmo vyvrcholí unikátním operním projektem, který vytváří letní stagiona přímo na míru festivalu. Po loňské komediální opeře Platée přichází na řadu scénické provedení oratoria Daniel v jámě lvové. Srdcem pravidelné operní stagiony je soubor Czech Ensemble Baroque s dirigentem Romanem Válkem.
Těšit se můžete na příjemnou hudební atmosféru v různých koutech Znojma. Festivalové koncerty navštívíte na originálních i starobylých místech a tak odhalíte netradiční i klasickou tvář našeho krásného města!
Letní náladu povzbudí všudypřítomné ochutnávky nejlepších znojemských vín. Vyhlášení místní vinaři pořádají na každém koncertě vinné degustace a odborná komise vybírá unikátní festivalovou edici vín.

 

 

Účinkují

Gentlemen Singers, Pavel Šporcl, Michaela Fukačová, Czech Ensemble Baroque, La Tempesta, Ivo Kahánek, Pavlína Senić, Cimbal Classic, Martin Jakubíček

Termíny