Výstava aktů-Tereza z Davle

Výstava

Výstava černobílých ženských aktů a portrétů, které vznikly v prostorách starého secesního hotelu Evropa.

Výstava potrvá od 4. 6. do 28. 6. 2015 a vernisáž se uskuteční netradičně v průběhu výstavy 11. 6. 2015 v 19 hodin

Tereza z Davle, autorka tvořící pod tajemným pseudonymem, nepotřebuje k prezentaci svých tvůrčích kvalit konkrétní jméno ani číslo v telefonním seznamu. Její černobílé umění dokáže mluvit samo za sebe, a to z plných plic.
Její fotografie jsou nezaměnitelné, přímočaré, přirozené, tajemné, erotické. Její akty jsou smyslné i romantické. Cílem není dokonalost. Cílem je svoboda.

Tereza z Davle je přirozená, pravdivá, naivní, tajemná a hlavně zábavná. Její fotky nejsou tuctová klišé, ale skutečná vyjádření. Nejsou dokonalé a mnohdy nelichotí akademickým pravidlům aktové fotografie, ale snad právě díky tomu jsou živé a životaschopné. Pro Terezu z Davle, dámu kráčející se starobylým telefonem do Hotelu Evropa, znamená absence akademismu provokující svobodu, která vede k znamenitým výsledkům. Její pohled na svět je pohled objektivem, stačí jen číst v jejích příbězích. 

Muzeum připravuje fotografický workshop pro ty, kterým je tento styl blízký a chtěli by s Terezou a jejími modelkami pracovat. Z workshopu si odvezete nejen mnoho zkušeností, ale také unikátní snímky.
Workshop se bude konat 12. června od 9 – 17 hodin /teoretická část v Muzeu Napajedla, praktická část v Hřebčíně/

Pozvánka na workshop zde.

Vernisáž se uskuteční netradičně v průběhu výstavy 11. 6. 2015 v 19 hodin. Výstava potrvá od 4. 6. do 28. 6. 2015 a navštívit ji můžete kromě vernisáže v běžné otevírací době muzea.

 

Účinkují

Smile

Termíny