Pokoj Hermíny Týrlové

Výstava

Ve čtvrtek 28. května v 17. hodin zahájí na zlínském zámku slavnostní vernisáží výstavu Pokoj Hermíny Týrlové. Ta zde bude jako součást komponované expozice k 55. ročníku Zlín Film Festivalu k vidění do 26. června.

Oživovat běžné předměty a přenášet je na filmové plátno prostřednictvím příběhů uměla bravurně žena, které je věnována výstava v galerii zlínského zámku. První dáma loutkového filmu, Hermína Týrlová, zasvětila svůj život tvorbě pro děti. „Kromě krásných filmů po ní ale zůstaly i střípky, z nichž lze alespoň částečně poskládat, kdo Hermína Týrlová byla,“ popisuje kurátor výstavy Lukáš Gregor. Vstoupit do jejího pokoje a podívat se na předměty, které vytvořila, dostala na památku, které ji obklopovaly, bude možné prostřednictvím výstavy nazvané Pokoj Hermíny Týrlové.

 

Současně proběhnou v galerii zlínského zámku také expozice děl Adolfa Borna, unikátních knižních vazeb Jana Perůtky a sbírky knih Malý princ. Všechny výstavy jsou přístupné ZDARMA až do 26. června, a to od úterý do pátku, vždy od 14 do 17 hodin, během ZLÍN FILM FESTIVALU bude otevřeno od 9 do 20 hodin. Zájemci o komentované prohlídky a organizované skupiny se mohou hlásit na telefonu 602 560 020. Podrobnosti o zlínském zámku i nové Galerii Václava Chada na www.zlinskyzamek.cz a www.gvch.cz

Kontakty

www.gvch.cz

Termíny