Degustace s cimbálovkou

Hudba

Degustace s Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára.

www.cimbalka-liberec.cz

 

Vinotéka VÍNO HRUŠKA v Liberci, v domě U Zeleného stromu

O vinotéce

Roku 1560 byl pro město sepsán přesný soupis usedlostí i jejich majitelů. Odtud máme i první písemnou zmínku o domu čp. 131, který tehdy vlastnil Adam Renger. Dům je označován jako "ur alt", tedy prastarý, a z toho lze usuzovat, že se jedná o jeden z historicky prvních hostinců stojících na návsi původní české osady.

Dům dostal své pojmenování podle kamenného domovního znamení se zeleným stromem, umístěného nad vstupním portálem. Situování domu odpovídá původní historické orientaci a sahá hluboko do historie Liberce, na jeho samý počátek. Tehdy procházela územím Liberce, v trase dnešní ulice Moskevské, zemská cesta směřující z vnitrozemí do Lužice. Ta se na vrcholu stoupání v místech současného náměstí Dr. E. Beneše větvila do směrů na Frýdlant a Žitavu.

Na začátku roku 2011 byla dokončena celková rekonstrukce domu a v březnu téhož roku jsme tu pro Vás otevřeli Vaši oblíbenou vinotéku VÍNO HRUŠKA.

V nekuřáckém prostoru vinotéky s příjemným posezením můžete strávit klidnou chvilku u sklenky velmi kvalitního moravského a zahraničního vína, anebo Vám zde připravíme zábavnou oslavu Vašich narozenin či firemní večírek. Dopřát si můžete i dobrou kvalitní kávu nebo nealkoholický nápoj (nealko vínečko) - 100% hroznovou šťávu z odrůdy Dornfelder. U nás však nechybí ani něco k zakousnutí, protože snoubení vína s pokrmem je tím největším gastronomickým zážitkem.

Pod naší vinotékou se nachází 300m2 sklepního prostoru, který je zachován v původním stylu, tedy v masivní liberecké žule. Zde pro Vás připravujeme první opravdové sklepní posezení v Liberci.

Účinkují

Cimbálová muzika Dušana Kotlára

Rezervace
osobně na vinotéce VÍNO HRUŠKA v Liberci, v domě U Zeleného stromu
.

Hlavní program : Degustace 12 vzorků moravských vín

Doprovodný program : Koncert Cimbálové muziky Dušana Kotlára.

Rezervace osobně na vinotéce VÍNO HRUŠKA v Liberci.

Revoluční 131
460 01 LiberecTermíny