Jan Witthed ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ

Výstava

Galerie u Plazíka na Peruci pořádá výstavu fotografií z přírody i odjinud lounského rodáka, žijícího ve Švédsku.
Jan Witthed  ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ
Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 11. července 2015 ve 14 hodin. Výstava bude otevřená o víkendy a svátky od 11. 7. 2015 do 30.8.2015 od 10 do 17 hodin. Možno sjednat návštěvy i mimo tuto dobu. www.iperuc.cz
Jan Witthed o sobě
Jsem narozen v Lounech, kde jsem bydlel až do začátku studií v Praze. V roce 1968 jsem s celou rodinou opustil republiku a usadil se ve Švédsku. Po dostudování jsem se odstěhoval do centra chemického průmyslu na sever nedaleko od Göteborgu, kde bydlím dodnes.
Fotografovat jsem začal v osmi letech přístrojem Pionýr. Po dvou letech jsem mamince zabavil fotoaparát Kiev II. Později jsem používal několik zrcadlovek firmy Canon.
Digitální dobu jsem započal s kompaktem Nikon. Po několika letech jsem však opět chtěl zrcadlovku. Protože jsem nechtěl být omezován technikou, koupil jsem si plnoformátovou zrcadlovku firmy Canon, kterou jsem po několika letech vyměnil za novější.
Fotografuji více rád než dobře. Mimo rodinných obrázků, současně nejvíce mého vnuka, je to příroda. Na výstavě najdete fotografie květin, zvířat, ptáčků, hmyzu, ale i krajiny, zvláště moře, západ slunce a jiné. Nejvíce fotografií je ze Švédska, ale budou tam také fotografie z Chorvatska, Indie a USA. Velkým problémem pro mě bylo fotografie na výstavu z těch tisíců obrázků vybrat.

Účinkují

Bude přítomen autor fotografií.

Termíny