Svatební show na zámku Lysice

Volný čas, Pro děti

V neděli 31. května od 12 hodin se v romantické zámecké zahradě státního zámku Lysice koná již 5. ročník Svatební show. Připraveny jsou nejen módní přehlídky, ukázky slavnostního líčení a účesů, ale i svatební floristika. Součástí letošního ročníku bude show na koních v podání skupiny Štvanci.


 

(Lysice 14. 5. 2015)

Svatba patří mezi nejslavnostnější okamžiky života, a proto je dobré věnovat pozornost každému detailu tohoto výjimečného dne. Stále více jsou v oblibě svatební obřady na hradech a zámcích, a je to pochopitelné, vždyť nevěsty jsou jako princezny a v kulisách našich památek jim to opravdu sluší! Nejen pro ty, kteří plánují svatbu, ale i pro ty, kteří chtějí poslední květnové nedělní odpoledne vyplnit příjemným kulturním programem v krásném prostředí zámecké zahrady v Lysicích, je připraven bohatý program.

K vidění budou kromě svatebních šatů i překrásné vazby svatebních kytic a další ukázky svatební floristiky. Prohlédnete si různé varianty oznámení od nadčasových, klasických přes moderní až po netradiční. Najdete zde kontakty na fotografy a kameramany, kteří váš velký den profesionálně zdokumentují. Uvidíte ukázky svatebních tabulí vybraných hotelů a cateringových společností, cukroví a svatební koláčky – včetně ochutnávky. Každou celou hodinu od 13 do 16 hodin můžete navštívit svatebně vyzdobený velký sál, tedy místo, kde se obřady konají, a poznat tak jeho slavnostní atmosféru.

Svatební show na zámku v Lysicích vám představí i nové trendy letošní svatební sezony, dále si můžete prohlédnout slavnostně nazdobené svatební limuzíny. Show se účastní vybrané známé restaurace a hotely, které budou prezentovat možnosti uspořádání svatebních hostin od komorních rodinných obřadů až po velkolepé svatby s velkým počtem hostů.

Svatby na zámku jsou oblíbené a žádané, vždyť jen na lysickém zámku se jich uzavře více než šedesát ročně, a to nejen ve velkém sále, ale také v zámecké zahradě, kapli či na kolonádě. Konají se tu svatby jak klasické občanské, tak i církevní; uzavřít lze i registrované partnerství. Přijďte se tedy inspirovat nebo zavzpomínat na svůj svatební den, případně jen strávit pěkné odpoledne s rodinou či známými.

V rámci nedělního programu uvidíte i show na koních a můžete se zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. Vstupenky budou totiž slosovatelné a hlavní cenou je svatební obřad na zámku Lysice v příštím roce.

Kontakty a informace:
  • Bc. Martina Rudolfová, kastelánka zámku Lysice, tel. 606 373 553, 516 472 235, rudolfova.martina@npu.cz
  • Mgr. Dagmar Šnajdarová, pracovník PR, NPÚ, ÚPS v Kroměříži, 573 301 435, 725 308 460, snajdarova.dagmar@npu.cz, www.facebook.com/npukm
Termíny