Superior Bike Adventure

Volný čas, Sport

Nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole. Kategorie pro celou rodinu - ženy, muži, smíšení páry, rodiče s dětmi i veteráni.   Při Superior Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu, tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, druhý den jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy.

Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy. Pořadatelé letos poprvé zařadili také rodinnou kategorii BA Family. Jednomu z dvojice, která se do této kategorie přihlásí, musí být v době konání závodu méně než 15 let, naopak druhému z nich musí být přes 18. Oba ale musí závod absolvovat na vlastním kole.

I letos bude součástí kategorie BA Challenge, v rámci které se závodníci po první etapě nevracejí do centra závodu, ale nezbytné vybavení si vezou s sebou a přenocují na předem neznámém místě na trase závodu.

Termíny