Pernštýnská noc 2015

Volný čas

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská noc

Vystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.

Začátek června v Pardubicích bude tradičně patřit folklóru. V pátek 5. června bude žít celé městoPernštýnskou nocí, která každoročně zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. A na co budou prodejci lákat? Na řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá ze sušených květin, výrobky z kůže, skla i kovu. A kdo dostane chuť či žízeň na něco dobrého, může vybírat z nabídky staročeského občerstvení, vč. dobrého piva, vína, perníků, trdelníků, voňavé medoviny i grilovaných specialit.

„V letošním roce oslaví Pardubický pivovar, a. s. 125. výročí vaření piva Porter v Pardubicích. K tomuto výročí pro návštěvníky Pernštýnské noci pivovar připravil staročeskou krčmu, kde budete moci uhasit žízeň právě tímto skvělým mokem. V rámci programu společně narazíme i sud piva Porter z výroční várky, která se vařila 12. 2. 2015,“ vysvětluje produkční festivalu Bc. Lenka Královcová.

Na třech pódiích (u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku) vystoupí tuzemské i zahraniční folklorní soubory v půlhodinových blocích. V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku, a na Příhrádku budou znít folkové kapely. Před půlnocí se rozezpívá Zelená brána a o půlnoci se zpívání přesune do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno
a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci 5. června od 19.30 v historickém centru Pardubic.

„V sobotu 6. 6. se festivalový program přesune do Hradce Králové. S folklorním festivalem se rozloučíme v neděli 7. června ve 14 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích tradičním pořadem Rozmlouvání na zámku,“ dodává Královcová.

Termíny