NA JEDNOM BŘEHU

Hudba

Festival Na jednom břehu představuje hradeckému publiku hudební esa rozmanitých žánrů, s ohledem jak na dětské, tak i na náročné dospělé publikum. 
Hlavní hvězdou letošního ročníku bude bezpochyby britská hvězda Dreadzone, pohybující se na scéně od roku 1993. Mix dubu, reggae, techna i rocku velmi rychle obsadil přední příčky hudebních žebříčků, Dreadzone nedlouho po založení zahajovali legendární festival Glastonbury a během dvaadvaceti let vydali jedenáct alb. Nejnovějším přírůstkem do diskografie je letos v lednu vydané EP Fire In the Dark. 
Inteligentní humor, který si nebere servítky, one man show par excellence, to je nepochybněJiří Schmitzer. Herec a svérázný písničkář vydal čtyři sólová alba i knižní sbírku textů, jeho nepředvídatelná vystoupení nikdy nenudí a možná i konečně dojde na proslavený song "Máte na to?" 
Na vlně moderního bluegrassu, jazzu, country i popu proplujeme festivalovým odpolednem s jednou z nejtalentovanějších autorek a zpěvaček u nás, Šárkou Adámkovou, alias Sarah & The Adams. Spolu se svou doprovodnou kapelou tvořenou muzikanty známými z projektů Wabi & Ďáblovo stádo, Jany Kirschner, Lenky Dusilové či Radůzy, vydala Šárka na podzim minulého roku nové album s názvem Thank You. 
Pro tancechtivé zazní svůdné errr v podání Voil?!, kteří úspěšně míchají retro s ozvěnami šansonu, swingu, reggae, jazzu a moderní hudby s nepopiratelnou dávkou francouzského šmrncu. Také Voil?! přivážejí Na jeden břeh zbrusu nové album, debut Décollage. 
Program druhé "chill out scény" s podtitulem Local Heroes, dá letos poprvé v historii prostor i místním kapelám různorodých žánrů. Výběr skupin bude probíhat veřejným hlasovánímwebových stránkách a na sociální síti Facebook, kterého se mohou zúčastnit všichni diváci a spolurozhodnout, která z místních kapel zasvítí mezi hlavními hvězdami v Letním kině Širák. 
Vyvrcholení druhé scény bude patřit neodmyslitelné legendě hradecké alternativy, kapele DVA. Folklór neexistujících národů s popem neeexistujících rádií, ale i ruské elektro s tříminutovým intrem. To vše je On a Ona, tedy Dva, nejúspěšnější česká kapela v zahraničí, zpívající neznámými jazyky, teprve čekajícími na vydání mluvnic a slovníků. Aktuální deska Nipomo patří mezi nejlepší tuzemské nahrávky roku 2014, kdo neslyšel Nipomo, jako by nebyl. 
Doprovodná atmosféra stánků se světovou kuchyní, vinotékou, čajovnou, pivotékou a tržištěm domácích produktů dělá z festivalu oázu hudebního rozhledu a relaxace, s bezpečným zázemím pro celou rodinu. 

Termíny