OPEN AIR PROGRAM MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ HRADEC KRÁLOVÉ

Divadlo, Volný čas

Open Air Program je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, koná se každoročně v druhé polovině června v Hradci Králové. Jedná se o desetidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter. Představení se odehrávají na téměř 20 scénách pod širým nebem, v historickém centru města, účastní se ho na 150 souborů či jednotlivců, kteří odehrají na 200 představení, venkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tis. diváků. OAP je zařazen mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury ČR.

V posledních 10 červnových dnech čeká na diváky opět více než 200 divadelních, hudebních a výtvarných produkcí, které zahrnou nejrůznější žánry – činohru, kabarety, improvizace, autorská představení, pohádky, loutkové divadlo a spoustu dalších. V Open stanu letos naleznou místo improvizace, stand up comedy a koncerty současné indie scény. Podstatnou součástí divadelních dní jsou hudební a taneční produkce v ulicích.

Další programovou linii tvoří tzv. výběrová dramaturgie, která představuje placená představení již známých souborů a divadel (např. VOSTO5, Divadlo Bufet, Depresivní děti touží po penězích a další).

Souborům, které se hlásí i po uzávěrce a finalizaci hlavního programu, dáváme šanci představit svá představení či performance v tzv. off-off programu.

.

Termíny