Muzejní a galerijní noc 2015

Volný čas

Muzeum Vysočiny Jihlava společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě připravují na pátek 15. května Muzejní a galerijní noc 2015.

V expoziční budově jihlavského muzea budeme začínat v 17:00 komentovanou prohlídkou právě probíhající výstavy Sopky v geologické historii Moravy a Slezska,

Kurátor výstavy RNDr. Karel Malý, Ph.D. představí nejen sopečnou činnost jako geologický fenomén, ale také seznámí posluchače se sopečnou činnost na našem území.

Prostor mezi 18. a 19. hodinou je určen dětem – Umělecká agentura Kašpaři ve svém „Žonglotoči“ naučí děti jak zacházet se speciální žongléřským náčiním - s míčky, poi, tyčemi, kuželkami a hula hoop.

Mezi 18. a 19. hodinou budou mít návštěvníci možnost nahlédnout přímo s kurátory do nových

archeologických, historických a přírodovědných expozic.

 

I když se virtuálně přeneseme mimo naši planetu, neopustíme téma sopek a sopečných aktivit ani při přednášce Sopky a Mars aneb Jak sopečná činnost měnila tvář rudé planety. PřednášejícíMgr. Petr Brož z Geofyzikálního ústavu AV ČRseznámí posluchače se sopečnou historií Marsu, tělesa, které je po Zemi nejlépe prozkoumaným světem.

Od 20:00 zazní jazzové standardy, slavné swingové evergreeny, moderní skladby současných jazzových osobností a také melodie z Balkánu v úpravě pro dvě kytary v podání Predraga Duronjiče a Vojtěcha Emmera.

 

Malovaný sál na budově 55 bude patřit od 18:00 studentům Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín. Návštěvníkům předvedou stínové divadlo a němý film, které jsou součástí projektu Muzeum na dlažbě. Tyto aktivity budou i pozvánkou na letošní Muzeum na dlažbě, na další zářijové netradiční listování starými kronikami.

 

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě přispívá k Muzejní a galerijní noci neméně zajímavým programem.

Lákavou nabídkou bude jistě i podvečerní či večerní návštěva vyhlídkové věže kostela sv. Jakuba Většího, Domu Gustava Mahlera s výstavou Počátky konců, která mapuje světové války v historických dokumentech,

a v případě příznivého počasí i pozorování noční oblohy velkými dalekohledy z brány Matky Boží,

které zajišťuje Česká astronomická společnost pobočka Vysočina.

 

Muzejní a galerijní noc již tradičně v horní části Masarykova náměstí zakončí svou ohňovou show kombinující oheň, světlo, tanec, akrobacii a pyrotechnické efekty umělecká skupina Fajro.

 

A na závěr ještě upozornění – vstup do všech výše zmiňovaných objektů je zdarma!

Účinkují

xxx

Termíny