Michal Gera Band

Hudba, Jazz & Blues
Skvělý trumpetista (ex Impuls, Pražský Bigband, Jazz sanatorium, nyní ASPM, Blues Session) s vlastním kvartetem:
Michal Gera - trumpeta, křídlovka
Petr Zeman - kytara
Vítek Švec - kontrabas
JiříK Stivín - bicí

GERA BAND vznikl v roce 1981 jako kvartet.
V nástrojovém obsazení -převážně akustickém (tp, sax, b, ds) - nebyl použit žádný tzv. harmonický nástroj, což významně přispělo k jeho charakteristickému zvuku.
Koncepce tvorby je založena na moderním pojetí post-bebopového mainstreamu ve spojení s prvky free jazzu, blues, rocku a latinsko-americké rytmiky. V repertoáru jsou hlavně původní skladby Michala Gery, ale i některé standardní kompozice dalších autorů. Vedle prokomponovaných celků se tu uplatňují improvizační schopnosti jednotlivých hráčů.V roce 1988 došlo ke změně, kdy byl saxofon nahrazen elektrickou kytarou. Zvuk GERA BANDu tak nyní působí sevřenějším dojmem a zvýrazněním bluesových prvků se stal jeho projev přímočařejším.

Trumpetista Michal Gera (de facto už legenda českého jazzu) působil jako nenápadný kolemjdoucí muzikant,který si občas přišel s chutí zahrát s kapelou.Vešel, zahrál své sólo a zase po anglicku zmizel. Jeho trubka se nedala přeslechnout, byla precizně a citlivě zakomponována.

O Gerovi se zpravidla hovoří jako o trumpetistovi, avšak nesmíme zapomenout, že na koncertech i na nahrávkách střídá nástroje dva: trubku a křídlovku.
Termíny