Street Battle Jam

Hudba

Letos se poprvé v rámci Světového romského festivalu Khamoro koná taneční soutěž Street Battle Jam. Proběhne 30. 5. 2015 od 9:30 do 19:00 u zastávky metra Vltavská v Praze. Počet možných účastníků soutěže je omezený a je nutné se předem zaregistrovat.

Registrace:

  • E-mail: SBJkhamoro@centrum.cz
  • Do registrace uveďte: Styl tance, věk, město odkud pocházíte
  • Účastníci mohou také posílat na mail videa, která budou zveřejněna na Youtube kanálu festivalu Khamoro (nejlepší video vyhraje balíček věcný)

Khamoro je jedním z nejznámějších festivalů romské kultury na světe. V České republice je pořádán organizací Slovo 21 již od roku 1999. Letos se tedy koná již 17. ročník. Hlavním posláním festivalu je poskytovat společný prostor pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví nebo národnosti. Bohatý program představující romskou kulturu se bude v letošním roce konat v Praze ve dnech 24. - 30. 5. a v Plzni od 26. 5. do 30. 5.

Právě v Praze se můžete zúčastnit již zmíněné soutěže Street Battle Jam. Street dance je pouliční tanec, který vznikal v 80. letech minulého století přímo v ulicích měst kombinací různých tanečních stylů.

Termíny