Casanova dětem – zážitkový program pro děti na zámku Duchcov

Volný čas, Pro děti

Speciální program pro žáky prvního stupně základních škol, kteří mohou zavítat na zámek Duchcov v doprovodu paní učitelek v průběhu třetího květnového týdne.


http://www.zamek-duchcov.cz/

Prohlídky budou zaměřeny na rozvoj poznávacích a tvůrčích dovedností, jež budou rozvíjeny v historických interiérech oživlého šlechtického sídla.Děti se tak na zámku setkají nejen s Casanovou, kterého ztvární osvědčený představitel této role Petr Stolař z Divadla V Pytli, ale i s dalšími bytostmi z dávné zámecké historie, se kterými se obeznámí zábavnou formou. I tentokrát bude připravena zámecká společnost, hádanky, škola tance, scénky a mnoho dalších překvapení. V rámci prohlídek se děti podívají do valdštejnského sálu, biliárového křídla zámku s nově odkrytými a restaurovanými výmalbami a budou moci nahlédnout i do zámeckého sklepení. Program lze využít v rámci výuky vlastivědy, dějepisu, výtvarné či pohybové výchovy na prvním stupni základních škol.

Po prohlídce zámeckých expozic děti mohou pokračovat do zámecké Galerie Giacomo, ve které si mohou prohlédnout výstavu panenek a oblečků pro panenky Háčkovaný svět.

Oživené prohlídky pro děti pořádá správa zámku Duchcov s Divadlem V Pytli od 19. do 22. května  vždy od 8.15 do 12 hodin, délka jedné prohlídky je 40 minut.

  • Vstupné činí 70 Kč na osobu, pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Vstupné na výstavu Háčkovaný svět ve výši 20 Kč se hradí zvlášť.

Rezervace prohlídek je nutná předem na telefonním čísle 417 835 301 nebo e-mailem na adresu zamekdux@seznam.cz.

Další informace naleznete na webových stránkách zámku www.zamek-duchcov.cz; záběry z již proběhlých oživených prohlídek pro nejmenší, které se konaly v únoru, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na oficiálním profilu zámku Duchcov na Facebooku.

Termíny