Den Země v Horním Maršově

Pro děti, Turistika

Také v letošním roce chystá SEVER za podpory obce Horní Maršov oslavy Dne Země, které proběhnou tentokrát v sobotu 25.dubna. Téma letošního ročníku je Stromy a dřevo.
Den Země zahajujeme mezi 9 a 11 hodinou velkým jarním výletem, při kterém si můžete sami vyzkoušet nové tematické stezky, které vznikly kolem Maršova v loňském roce. V
DOTEKu získáte instrukce, mapu, badatelské listy a další pomůcky, s nimiž vyrazíte na cestu dle svého výběru, náročnosti a délky (2-4 hodiny). Čeká vás Cesta kamenitá, Cesta duchovní, Cesta do divočiny, Cesta do lesa, Cesta dřeva, Cesta pohádková, Cesta vyhnaných, Cesta hoských hospodářů, Cesta pašeráků nebo Cesta po stopách dávných turistů. Pokud vyrazíte na výlet v době startu, čeká vás po návratu malá odměna a diplom s razítkem.
Pokud dobu startu nestihnete, nevadí, na naše cesty můžete vyrazit kdykoli během dne do 17.00.
Od 14 hodin bude v areálu školy připraven bohatý program. Můžete se těšit mimo jiné na stánky s prodejem místních a rukodělných výrobků, občerstvení, drobné úkoly pro děti na letošní téma, mnoho zajímavých informací pro dospělé, dětský koutek v mateřském centru Hrošík, ochutnávku salátů, živá zvířata, řezbářskou dílnu, kde si každý může vyřezat své zvřátko. Odpoledne nám zpříjemní svým hudebním vystoupením kapela NUEVO ze ZUŠ Hostinné se svým pásmem filmových písní zpracovaných trochu netradičně, k tomu přidají i několik skladeb saxofonového kvarteta. Se svým divadelním představením vystoupí i žáci z dramatického kroužku ZŠ Horní Maršov. Během odpoledne se budete také moci naučit jak si doma vyrobit solární krabicový vařič.
Na závěr je od 17 hodin ve výtvarném sále školy pro všechny děti připravené divadelní představení „O Smolíčkovi“.

Termíny