Expozice Felixe Holzmanna v Hradu Litoměřice

Výstava

Rozdával úsměvy na všechny strany. Postava natvrdlého chlapíka s brýlemi a ošuntělém plášti byla zárukou dobré zábavy. Ačkoliv se narodil v Teplicích a zemřel v Chemnitz, domovem se mu staly Litoměřice. Řeč je o Felixi Holzmannovi. Výstavu věnovanou právě této osobnosti připravilo pro nadcházející turistickou sezonu Centrum cestovního ruchu Litoměřice.
Vernisáž výstavy, zpestřená vystoupením divadelního spolku Loudidlo a Základní umělecké školy, se uskuteční 4. května od 17 hodin v Hradu Litoměřice. „K vidění zde budou fotografie zapůjčené komikovou rodinou, ale i autentické předměty, které Felix Holzmann používal při svých vystoupeních,“ uvedla ředitelka CCR Litoměřice Anna Matulová. Výstava je vhodná i pro školy. 
Výstava skončí 24. října. Zakončí ji vystoupení Holzmannova dvojníka. Na jeho legendární scénky totiž navázal herec David Šír, který jako jediný získal od Holzmannovy rodiny práva k uvádění jeho textů na jevišti. V jeho podání uvidíme scénky, které měl komik připravené, ale k jejich uvedení na podiu se již nedostal.

Termíny