VELETRH STUDENTSKÝCH FIREM V GALERII HARFA

Výstava, Kurzy, vzdělání, konference

JA Czech pořádá V ÚTERÝ 21. DUBNA 2015 OD 10 DO 16,30 HODIN V GALERII HARFA soutěž STUDENTSKÁ FIRMA ROKU a veletrh podnikatelských talentů. Programem Vás bude provázet známá moderátorka a herečka Emma smetana. Soutěžní veletrh studentských firem získal záštitu ministra financí a místopředsedy vlády pana Andreje Babiše a ministerstva průmyslu a obchodu. Vystavující studentské firmy nabídnou návštěvníkům své služby A výrobky. vstup na akci je zdarma.

V Galerii Harfa se letos představí 38 studentských firem, z toho se 22 přihlásilo do některé ze soutěžních kategorií, 12 firem spadá do projektu Učňovský mini-podnik. Hlavními kategoriemi letošního ročníku jsou: JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, JA SFF (Skills for the future) FIRMA ROKU a JA UČŇOVSKÝ MINIPODNIK VELETRHU. Akce získala záštitu ministra financí a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Soutěž  JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU letos oslaví 20. výročí konání v České republice. Vítězný studentský podnik postoupí do evropského finále, které se bude konat v červenci v Berlíně. V minulých letech se národní finále soutěže a veletrh studentských firem konaly na akademické půdě. Letos poprvé akce bude přístupná široké veřejnosti.

„Akce je vyvrcholením úsilí mnoha lidí – nejen týmu JA Czech, ale hlavně studentů a jejich učitelů. Věřím, že pro všechny bude veletrh nezapomenutelným zážitkem ale hlavně, že bude pro studenty přínosem při rozhodování o jejich budoucím povolání a impulsem k dalšímu osobnímu rozvoji,“ říká k veletrhu ředitel JA Czech Josef Müller.

Rádi u nás pořádáme zajímavé akce pro návštěvníky, ale také se rádi spojujeme s mladými šikovnými lidmi, které můžeme nějakým způsobem podpořit. Tento veletrh je spojením obojího a jsme rádi, že se letošní již 20. ročník koná právě u nás v Galerii Harfa a těšíme se, že poznáme budoucí úspěšné podnikatele,“ uvedla Martina Tlustá z oddělení marketingu OC Galerie Harfa.

Harmonogram veletrhu:

9:00 – 16:30 provozní doba stánků
10:00 – 10:30 slavnostní zahájení (podium)
10:30 – 11:30 pohovory poroty s JA Firmami na stáncích – 1. část
12:30 – 13:30 pohovory poroty s JA Firmami na stáncích – 2. část
13:30 – 14:00 zasedání poroty – výběr TOP 6
14:00 – 15:00 vyhlášení TOP 6 firem, jejich prezentace na podiu
15:00 – 15:30 zasedání poroty
15:30 – 16:30 slavnostní vyhlášení výsledků (podium)

Účinkují

O programu JA Firma a soutěži  JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA FIRMA běží v České republice již od roku 1992. Nejčastěji je program zařazován do předmětu aplikovaná ekonomie, ale na některých školách běží mimo školní výuku a studenti na něm pracují výhradně ve svém volném čase.

Studenti v rámci tohoto programu založí vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma tak umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen např. všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i rozhodovací procesy nebo začlenění společenské odpovědnosti do firemního projektu. V rámci programu se studenti se svými společnostmi mohou přihlásit do soutěže JA FIRMA ROKU. Program u nás úspěšně běží již více jak 20 let.

Termíny